Հայաստանի Հանրային հեռուստաընկերության և Հանրային ռադիոյի մի շարք աշխատակիցներ պարգևատրվել են պատվոգրերով
Երևանի քաղաքապետ Տարոն Մարգարյանը հյուրընկալել է Հայաստանի Հանրային հեռուստաընկերության և Հանրային ռադիոյի մի շարք աշխատակիցների: Շնորհավորելով Հանրային հեռուստաընկերության և Հանրային ռադիոյի հոբելյանների առթիվ՝ քաղաքապետը նշել է, որ շնորհիվ ոլորտի նվիրյալների, թե՛ ռադիոն և թե՛ հեռուստատեսությունը տասնամյակներ շարունակ եղել ու մնում են յուրաքանչյուրիս կյանքի անբաժանելի և կարևոր մասնիկը:
«Մեր կյանքն այսօր իսկապես դժվար է պատկերացնել առանց հեռուստատեսության և ռադիոյի: Դրանք իրոք դարձել են յուրաքանչյուրիս տան հարազատ անդամը և դա շնորհիվ բոլոր այն նվիրյալների, ովքեր ջանք չեն խնայել հեռուստատեսության և ռադիոյի կայացման ու զարգացման համար: Նաև սերնդեսերունդ փոխանցել են իրենց փորձն ու գիտելիքները, որի արդյունքում այսօր ունենք բազմաթիվ հեռուստա և ռադիո ընկերություններ, որոնք պատվով շարունակում են այն գործը, որի հիմքերը դրել և այսօր էլ մեծ պատասխանատվությամբ տանում են Հանրային հեռուստաընկերությունն ու Հանրային ռադիոն», - ընդգծել է Տարոն Մարգարյանն ու ի դեմ ներկաների շնորհավորել է Հանրային հեռուստատեսության և Հանրային ռադիոյի բոլոր աշխատակիցներին՝ մաղթելով նրանց անխափան եթեր և նորանոր ձեռքբերումներ:
Հայաստանի Հանրային ռադիոյի 90-ամյակի առթիվ, երկարամյա և բարեխիղճ աշխատանքի համար քաղաքապետ Տարոն Մարգարյանը Հանրային ռադիոյի լրագրողներ Նարգիզ Հակոբյանին, Անահիտ Առաքելյանին և Անահիտ Ավագյանին պարգևատրել է պատվոգրերով:
Հայաստանի Հանրային հեռուստաընկերության 60-ամյակի առթիվ, երկարամյա և բարեխիղճ աշխատանքի համար Հանրային հեռուստաընկերության աշխատակիցներ Հովհաննես Գորոյանը, Վահագն Միքայելյանը, Գառնիկ Թեփուչեկյանը, Արման Պահլավունին, Մերուժան Խաչիկօղլյանը, Արսեն Նազարյանը և Կարեն Ստեփանյանը ևս պարգևատրվել են պատվոգրերով:

Ряд сотрудников Общественной телекомпании Армении и Общественного радио награждены почетными грамотами
Мэр Еревана Тарон Маргарян принял ряд сотрудников Общественной телекомпании Армении и Общественного радио. Поздравив с юбилеями Общественной телекомпании и Общественного радио, мэр отметил, что благодаря преданным своему делу сотрудникам на протяжении десятилетий радио и телевидение были и остаются неотъемлемой и важной частичкой жизни каждого из нас.
«На самом деле сегодня трудно представить нашу жизнь без телевидения и радио, которые стали членами наших семей. Все это благодаря преданным своему делу сотрудникам, которые не жалели усилий для становления и развития радио и телевидения, передавая свои опыт и знания из поколения в поколение»,-подчеркнул Тарон Маргарян и в лице присутствующих поздравил всех сотрудников Общественной телекомпании Армении и Общественного радио, пожелав им бесперебойного эфира и новых достижений.
По случаю 90-летия Общественного радио Армении, за многолетний и добросовестный труд, мэр Тарон Маргарян наградил журналистов общественного радио- Наргиз Акопян, Анаит Аракелян и Анаит Авагян почетными грамотами.
По случаю 60-летия Общественной телекомпании Армении за многолетний и добросовестный труд, почетными грамотами были также награждены сотрудники Общественной телекомпании Ованнес Гороян, Ваагн Микаэлян, Гарник Тепучекян, Арман Пахлавуни, Меружан Хачикоглян, Арсен Назарян и Карен Степанян.