Հայաստանի հանրային հեռուստաընկերությունը նշել է 60-ամյակը
Հայաստանի հանրային հեռուստաընկերության 60-ամյա հոբելյանի առթիվ Նախագահ Սերժ Սարգսյանը և Երևանի քաղաքապետ Տարոն Մարգարյանը այսօր երեկոյան այցելել են Հանրային հեռուստաընկերություն:
Հանրապետության Նախագահը Երևանի քաղաքապետի հետ, հեռուստաընկերության ղեկավար կազմի ուղեկցությամբ, շրջայց է կատարել ընկերությունում, ծանոթացել հեռուստաեթերի բովանդակային և տեխնիկական որակի բարձրացման, եթերային նոր քաղաքականության, ինչպես նաև հեռուստաընկերության շենքում վերանորոգման, աշխատակիցների գործունեության պայմանների բարելավման ուղղությամբ կատարված աշխատանքներին ու առաջիկա տարիների զարգացման հեռանկարին:
Հոբելյանին նվիրված տոնական երեկոյի շրջանակում Նախագահ Սերժ Սարգսյանը, Հայաստանի հանրային հեռուստաընկերության 60-ամյակի առթիվ, մշակույթի բնագավառում ներդրած ավանդի, ինչպես նաև երկարամյա և արդյունավետ աշխատանքի համար հեռուստաընկերության մի խումբ աշխատակիցների պարգևատրել է մեդալներով և շնորհել պատվավոր կոչումներ:

Общественная телекомпания Армении отметила 60-летие
Президент Серж Саргсян и мэр Еревана Тарон Маргарян посетили Общественную телекомпании Армении в связи с 60-летним юбилеем.
Президент Республики вместе с мэром Еревана и в сопровождении руководящего состава телекомпании совершил экскурсию по компании, ознакомился с новой эфирной политикой и работами, которые осуществлены для повышения содержательного и технического качества телеэфира, ремонта здания телекомпании, улучшения условий работы сотрудников и перспективы развития на предстоящие годы.
Во время праздничного вечера, посвященного юбилею,  в связи с 60-летием Общественной телекомпании Армении  за вклад в сферу культуры, а также многолетнюю и плодотворную работу, Президент Серж Саргсян  наградил группу сотрудников телекомпании медалями и присвоил почётные звания.