Հայկ Մարությանն ընդունել է Ղազախստանի դեսպան Բոլատ Իմանբաևին
Երևանի քաղաքապետ Հայկ Մարությանն ընդունել է Հայաստանի Հանրապետությունում Ղազախստանի Հանրապետության արտակարգ և լիազոր դեսպան Բոլատ Իմանբաևին:
Շնորհավորելով դեսպանին ՀՀ-ում դիվանագիտական առաքելությունն ստանձնելու կապակցությամբ` քաղաքապետ Մարությանը համոզմունք է հայտնել, որ Հայաստանի և Ղազախստանի քաղաքների միջև բարեկամական կապերը կշարունակեն զարգանալ և ընդլայնվել:
Իր հերթին դեսպան Իմանբաևը նշել է, որ հայ-ղազախական դարավոր, ջերմ հարաբերություններն ավելի խորանալու լավ հնարավորություն ունեն և, որպես զարգացումը խթանող, կարևորել է մայրաքաղաքներ Երևանի և Նուրսուլթանի դերը:
Կողմերը մտքեր են փոխանակել Երևանի և Ղազախստանի տարածաշրջանների միջև տնտեսական, հասարակագիտական, մշակութային փոխգործակցության զարգացմանը միտված կոնկրետ ծրագրերի առնչությամբ:

Айк Марутян принял посла Казахстана Болата Иманбаева
Мэр Еревана Айк Марутян принял чрезвычайного и полномочного посла Казахстана в Армении г-на Болата Иманбаева.
Поздравив г-на посла в связи с началом дипломатической миссии в Армении, мэр Марутян выразил уверенность в продолжении развития и расширения дружественных связей между Ереваном и городами Казахстана.
В свою очередь посол Иманбаев подчеркнул, что вековые теплые отношения между Аменией и Казахстаном могут способствовать развитию сотрудничества, в чем значительную роль играют столицы Ереван и Нурсултан.
Стороны обменялись мыслями относительно реализации конкретнх программ в экономической, социальной и культрной сферах между Ереваном и регионами Казахстана.