Հայկ Մարությանն ընդունել է Պերուի դեսպանին
Երևանի քաղաքապետ Հայկ Մարությանն ընդունել է Հայաստանի Հանրապետությունում Պերուի Հանրապետության արտակարգ և լիազոր դեսպան Լուիս Բենխամինին (նստավայրը՝ Մոսկվա): Դեսպանը Երևան է ժամանել՝ Հայաստանում Պերուի պատվո հյուպատոսի գրասենյակի բացման կապակցությամբ:
Ողջունելով հյուրին՝ քաղաքապետ Մարությանը հույս է հայտնել, որ Պերուի Հանրապետության ներկայացուցչության բացումը Երևանում կխթանի երկու երկրների քաղաքների միջև համագործակցությունը:
Իր հերթին դեսպան Բենխամինը նշել է, որ երկու երկրները համագործակցելու լայն դաշտ ունեն: Կողմերը զրուցել են երկկողմ հետաքրքրություն ներկայացնող հարցերի շուրջ, մասնավորապես, քննարկել են Երևանի և Պերուի քաղաքների միջև բարեկամական հարաբերություններ հաստատելու միջոցով մշակութային և տնտեսական կապերը զարգացնելու հեռանկարները:

Айк Марутян принял посла Перу
Мэр Еревана Айк Марутян принял Чрезвычайного и полномочного посла Республики Перу в Республике Армения Луиса Бенхамина (резиденция в Москве). Посол прибыл в Ереван в связи с открытием офиса почетного консула Перу в Армении.
Поприветствовав гостя, мэр Марутян выразил надежду, что открытие представительства Республики Перу в Ереване будет способствовать развитию сотрудничества между городами двух стран.
В свою очередь посол Бенхамин отметил, что между двумя странами существует широкое поле для сотрудничества. Стороны обсудили также вопросы, представляющие двусторонний интерес, в частности перспективы развития культурных и экономических связей посредством установления дружественных отношений между Ереваном и Перу.