Քաղաքապետ Տարոն Մարգարյանը հանդիպել է Եվրոպական երիտասարդական պառլամենտի ներկայացուցիչների հետ
Երևանի քաղաքապետ Տարոն Մարգարյանը հանդիպել է Եվրոպական երիտասարդական պառլամենտի ներկայացուցիչների հետ: Ողջունելով հյուրերին՝ քաղաքապետը նախ կարևորել է կազմակերպության աշխատանքը` միտված երիտասարդության դերի բարձրացմանն ու գիտակից սերնդի պատրաստմանը, ընդգծելով, որ երիտասարդությունը հասարակության շարժիչ ուժն է և հենց երիտասարդներին է վերապահված երկրի կայուն զարգացման ու հզորացման պատասխանատու գործի շարունակականության ապահովումը: Անդրադառնալով Երևանի քաղաքապետարանում տեղի ունեցած Եվրոպական երիտասարդական պառլամենտի 2-րդ միջազգային համաժողովի հանդիսավոր բացմանը՝ Տարոն Մարգարյանն ընդգծել է, որ Երևանի քաղաքապետարանը պատրաստակամ է իր լիազորությունների շրջանակում աջակցելու նմանատիպ նախաձեռնությունների կյանքի կոչմանը:
«Մենք կարևորում ենք նմանատիպ համաժողովների անցկացումը, քանզի դրանց շնորհիվ հնարավոր է դառնում ապահովել ազգերի ու պետությունների միջև արդյունավետ շփումը, փորձի փոխանակումը, երկրների միջև բարեկամական և գործնական կապերի հաստատումը, ինչպես նաև զբոսաշրջության զարգացումը: Առավել ողջունելի է երիտասարդների ակտիվությունը, և այդ համատեքստում մենք այսօր քաղաքային տարբեր ծրագրերի շրջանակում իսկապես արդյունավետ համագործակցություն ենք ծավալում հայաստանյան երիտասարդական կազմակերպությունների հետ: Երևանի քաղաքապետարանը մշտապես բաց և պատրաստակամ է՝ քննարկելու համագործակցության ցանկացած առաջարկ, նաև համատեղ ուժերով կյանքի կոչելու բոլոր այն նախաձեռնությունները, որոնք ի շահ մեր համաքաղաքացիների են: Համոզված եմ, որ Եվրոպական երիտասարդական պառլամենտի հայաստանյան ներկայացուցչության հետ ևս կունենանք արդյունավետ համագործակցություն»,- ընդգծել է քաղաքապետ Տարոն Մարգարյանը:
Եվրոպական երիտասարդական պառլամենտի հայաստանյան ներկայացուցչության նախագահ Հովսեփ Պատվականյանն իր հերթին, շնորհակալություն հայտնելով Երևանի քաղաքապետին ջերմ ընդունելության համար, առանձնակի կարևորել է Տարոն Մարգարյանի մոտեցումները երիտասարդության ներուժը գնահատելու հարցում:
«Եվրոպական երիտասարդական պառլամենտի 2-րդ միջազգային համաժողովի հանդիսավոր բացումը Երևանի քաղաքապետարանի հարկի տակ կազմակերպելը մեզ համար իսկապես անչափ կարևոր էր և, պարոն քաղաքապետ, թույլ տվեք պառլամենտի բոլոր ներկայացուցիչների անունից շնորհակալություն հայտնել Ձեզ՝ նախաձեռնությանն աջակցելու համար: Վստահեցնում եմ, որ մենք ևս պատրաստակամ ենք ու մեծ սիրով և պատասխանատվությամբ կմասնակցենք քաղաքային բոլոր ծրագրերին», - նշել է Հովսեփ Պատվականյանը:
Հանդիպման շրջանակում քաղաքապետ Տարոն Մարգարյանը պատասխանել է նաև քաղաքի կառավարման վերաբերյալ Եվրոպական երիտասարդական պառլամենտի օտարերկրյա ներկայացուցիչներին հետաքրքրող հարցերին: Օգտվելով առիթից՝ հյուրերը քաղաքապետի հետ կիսվել են նաև Երևանից ստացած իրենց տպավորություններով՝ ընդգծելով, որ իսկապես սիրել են Հայաստանի մայրաքաղաքն ու պատրաստ են առաջին իսկ հնարավորության դեպքում կրկին այցելել Երևան:

Мэр Тарон Маргарян встретился с представителями Европейского Молодежного Парламента
Мэр Еревана Тарон Маргарян встретился с представителями Европейского Молодежного Парламента. Поприветствовав гостей, мэр сперва подчеркнул важность работы организации, направленной на повышение роли молодежи и подготовку сознательного поколения, подчеркнув, что молодежь является движущей силой общества и именно на них возложено дальнейшее обеспечение устойчивого развития страны. Касаясь торжественного открытия 2-ого международного форума Европейского Молодежного Парламента в мэрии Еревана, Тарон Маргарян подчеркнул, что мэрия готова, в рамках своих полномочий, содействовать реализации подобных инициатив.
«Мы придаем важность проведению подобных форумов, поскольку, благодаря им становится возможным эффективное общение между народами и государствами, обмен опытом, установление дружеских и деловых отношений между странами, а также развитие туризма. В рамках различных городских программ, мы сегодня сотрудничаем с молодежными организациями. Мэрия Еревана открыта и готова обсудить любое предложение сотрудничества, и совместными усилиями реализовать все те инициативы, которые послужат на благо наших сограждан. Я уверен, что с представительством Европейского Молодежного Парламента в Армении мы установим эффективное сотрудничество»,- подчеркнул мэр Тарон Маргарян.
Руководитель армянского представительства Европейского Молодежного Парламента Овсеп Патванкян в свою очередь выразив благодарность мэру Еревана за теплый прием, подчеркнул особую важность подходов Тарона Маргаряна в вопросе оценки потенциала молодежи.
«Для нас, действительно, была важна организация 2-ого международного форума Европейского Молодежного Парламента в мэрии Еревана, господин мэр, и позвольте от имени всех представителей парламента поблагодарить вас за поддержку этой инициативы. Заверяю, что мы в свою очередь готовы с большой любовью и ответственностью принять участие во всех городских программах»,- отметил Овсеп Патванкян.
В рамках встречи мэр Тарон Маргарян ответил также на интересующие вопросы иностранных представителей Европейского Молодежного Парламента, об управлении городом. Пользуясь случаем, гости поделились своими впечатлениями о Ереване, подчеркнув, что действительно полюбили столицу Армении и готовы при первой же возможности снова посетить Ереван.