Քաղաքապետ Տարոն Մարգարյանը հանդիպել է Սանկտ Պետերբուրգի պատվիրակության անդամների հետ
Երևանի քաղաքապետ Տարոն Մարգարյանը հանդիպել է «Էրեբունի-Երևան 2797» տոնակատարություններին մասնակցելու նպատակով Երևան այցելած Սանկտ Պետերբուրգի փոխնահանգապետ Օլգա Կազանսկայայի հետ: Ողջունելով հյուրերին` քաղաքապետ Տարոն Մարգարյանը նախ շնորհակալություն է հայտնել հրավերն ընդունելու համար և նկատել է, որ այս այցը ոչ միայն երկու քաղաքների գործընկերային սերտ փոխգործակցության, այլև բարեկամական ջերմ հարաբերությունների խոսուն վկայությունն է:
«Երկու քաղաքների միջև ստորագրված համագործակցության նոր՝ 2015-2020 թթ. ծրագիրը մեկ անգամ ևս փաստում է, որ մեր գործընկերային հարաբերություններն իսկապես արդյունավետ են, հաջողված ու հեռանկարային: Վստահ եմ, որ փոխգործակցության այս նոր փուլը հնարավորություն կտա ընդլայնելու գործակցության շրջանակներն ու իրականացնելու իսկապես փոխշահավետ համագործակցություն՝ ի բարօրություն երկու քաղաքների բնակիչների: Համոզված եմ նաև, որ մեր այս հանդիպումը ևս գործնական նոր որակ կհաղորդի Երևանի և Սանկտ Պետերբուրգի միջև կառուցողական ծրագրերի իրականացմանը», - ընդգծել է քաղաքապետը:
Շնորհակալություն հայտնելով ջերմ ընդունելության համար և փոխանցելով նահանգապետ Գեորգի Պոլտավչենկոյի ջերմագին ողջույնները` Օլգա Կազանսկայան նախ շնորհավորել է Տարոն Մարգարյանին Երևանի օրվա առթիվ՝ նկատելով, որ Երևանը ՌԴ հյուսիսային մայրաքաղաքի համար կայուն և վստահելի գործընկեր է:
«Համագործակցության նոր ծրագիրն իսկապես նոր հնարավորություն է՝ գտնելու համատեղ լուծումներ քաղաքային տնտեսության արդյունավետ կառավարման ու առկա խնդիրների լուծման առումով: Այս հարցում, անշուշտ, իր կարևոր դերակատարումն ունի մեր երկու ժողովուրդների դարավոր բարեկամությունը և, իհարկե, երկու քաղաքների միջև հաստատված փոխգործակցության ծրագրի արդյունավետ կյանքի կոչման ուղղությամբ Ձեր հետևողականությունը, պարոն քաղաքապետ, որը հնարավորություն է տալիս այն դարձնել առավել առարկայական ու շոշափելի: Երևանի օրվան նվիրված տոնակատարությունն արդեն մեզ համար դարձել է հոգեհարազատ, և համոզված եմ, որ այս անգամ ևս հրաշալի տպավորություններով ենք վերադառնալու Սանկտ Պետերբուրգ», - նշել է Օլգա Կազանսկայան:

Мэр Еревана Тарон Маргарян встретился с членами делегации Санкт-Петербурга
Мэр Еревана Тарон Маргарян встретился с вице-губернатором Санкт-Петербурга Ольгой Казанской, прибывшей в Ереван для участия в праздничных мероприятиях «Эребуни-Ереван 2797». Поприветствовав гостью, мэр Еревана Тарон Маргарян поблагодарил за визит, отметив, что этот визит не только свидетельство тесного сотрудничества между двумя городами, но и теплых дружественных отношений.
«Подписанная нами новая программа сотрудничества на 2015-2020 годы, еще раз свидетельствует о том, что наши партнерские отношения действительно эффективные, успешные и перспективные. Уверен, что этот новый этап сотрудничества позволит расширить круги взаимодействия во благо жителей двух городов. Также я уверен в том, что эта наша встреча также придаст новый импульс для реализации конструктивных программ между Ереваном и Санкт-Петербургом»,- подчеркнул мэр.
Поблагодарив за тёплый приём и передав поздравления от имени губернатора Санкт-Петербурга Георгия Полтавченко, вице-губернатор Ольга Казанская поздравила Тарона Мрагаряна с Днём Еревана отметив, что Ереван является стабильным и надежным партнером для северной столицы РФ.
«Новая программа сотрудничества – это действительно новая возможность найти совместные решения для эффективного управления городским хозяйством и решения существующих задач. В этом деле, несомненно, свою роль играет многовековая дружба между нашими народами и, конечно, господин мэр, ваша последовательная деятельность, направленная на эффективную реализацию программы сотрудничества между двумя городами, что дает возможность сделать взаимодействие более практичным и осязаемым. Празднество, приуроченные ко Дню Еревана, для нас стало родным и я уверена, что в очередной раз мы с прекрасными впечатления вернёмся в Санкт-Петербург»,- отметила Ольга Казанская.