Քաղաքապետ Տարոն Մարգարյանը հյուրընկալել է աշխարհահռչակ բասկիթառահար Ռիչարդ Բոնային
Երևանի քաղաքապետ Տարոն Մարգարյանը հյուրընկալել է ջազի լեգենդ, աշխարհահռչակ բասկիթառահար Ռիչարդ Բոնային, ով Երևանում է` մասնակցելու մայրաքաղաքում արդեն ավանդաբար անցկացվող ջազի միջազգային օրվա առթիվ Կասկադ համալիրում կազմակերպված համերգին:
Ողջունելով հյուրին և գնահատելով երաժշտի դերը ջազի համաշխարհային տարածման գործում՝ քաղաքապետ Տարոն Մարգարյանն ընդգծել է, որ Երևանը ևս ունի իր ջազային ավանդույթները, որոնք բարձր են գնահատվում աշխարհում:
«Ամեն տարի Երևանում բազմաթիվ հանրահայտ երաժիշտներ են հյուրընկալվում, այդ թվում նաև` Ջազի միջազգային օրվա առիթով: Եվ ուրախ եմ, որ Դուք արդեն 2-րդ անգամ եք մեր քաղաքում, ու այս անգամ էլ մեր համաքաղաքացիները հնարավորություն կունենան վայելելու Ձեր մասնակցությամբ ջազային երեկոն», - ընդգծել է Տարոն Մարգարյանը:
Շնորհակալություն հայտնելով քաղաքապետին ջերմ հյուրընկալության համար՝ Ռիչարդ Բոնան կիսվել է մայրաքաղաքի մասին իր տպավորություններով և նշել, որ Երևանն ու առհասարակ հայկական մշակույթն իրեն ոգեշնչել են և ստեղծագործական նոր մտահղացումներ տվել:
«Չնայած երկու այցերիս ժամանակ էլ, շատ զբաղված լինելով, քիչ եմ հասցրել շրջել ու ծանոթանալ քաղաքին, բայց այն, ինչ էլ որ հասցրել եմ տեսնել, Երևանն ինձ համար դարձրել է իսկապես շատ հարազատ ու թանկ: Եվ համոզված եղեք, պարոն քաղաքապետ, որ կրկին մեծ սիրով կայցելեմ Երևան: Նաև նշեմ, որ առաջիկա իմ ալբոմում անպայման տեղ են գտնելու հայկական երանգներ», - նշել է Ռիչարդ Բոնան:

Мэр Тарон Маргарян принял всемирно известного бас-гитариста Ричарда Бона
Мэр Еревана Тарон Маргарян принял легенду джаза, всемирно известного бас-гитариста Ричарда Бона, прибывшего в Ереван для участия в концерте, который по традиции организовывается по случаю Международного дня джаза на территории культурно-архитектурного комплекса «Каскад».
Поприветствовав гостя и оценив роль музыканта в распространении джаза, мэр Тарон Маргарян подчеркнул, что Ереван также имеет свои джазовые традиции, которые высоко ценятся в мире.
«Каждый год многие известные музыканты приезжают в Ереван, в том числе по случаю Международного дня джаза. Я рад, что вы посещаете наш город во второй раз, и у наших сограждан снова будет возможность насладиться джазовым вечером с вашим участием»,-подчеркнул Тарон Маргарян.
Выразив благодарность мэру за теплый прием, Ричард Бона поделился впечатлениями и отметил, что Ереван, и армянская культура в целом, вдохновили его и дали новые творческие идеи.
«Во время свои двух визитов по причине занятости я не успел хорошо познакомиться с городом, однако то, что я успел увидеть, стало для меня действительно очень родным и дорогим. Будьте уверены, господин мэр, что я с большим удовольствием приеду в Ереван еще раз. Отмечу также, что в мой следующий альбом обязательно войдут армянские мотивы»,-отметил Ричард Бона.