Քաղաքապետ Տարոն Մարգարյանը ներկա է գտնվել Երևանի թիվ 8 պոլիկլինիկայի հիմնադրման 50-ամյակին նվիրված հանդիսավոր արարողությանը
16.12.2017
Քաղաքապետ Տարոն Մարգարյանը ներկա է գտնվել Երևանի թիվ 8 պոլիկլինիկայի հիմնադրման 50-ամյակին նվիրված հանդիսավոր արարողությանը: Կեսդարյա պատմություն ունեցող համաբուժարանն այսօր սպասարկում է շուրջ 50 հազար բնակչի: Միջոցառման ժամանակ հյուրերին է ներկայացվել բժշկական կենտրոնի ստեղծման ու 50-ամյա գործունեության պատմությունը, որը յուրօրինակ հաշվետվություն էր կենտրոնի հաջողությունների ու ձեռքբերումների մասին:
«Թիվ 8 պոլիկլինիկա» ՓԲԸ-ի 50-ամյակի առթիվ, առողջապահության ոլորտում ներդրած նշանակալի ավանդի, անձնուրաց աշխատանքի և անբասիր գործունեության համար քաղաքապետ Տարոն Մարգարյանը Երևանի քաղաքապետի ոսկե մեդալով է պարգևատրել բժշկակական կենտրոնի տնօրեն Արմինե Հարությունյանին: Համաբուժարանի մի շարք աշխատակիցներ էլ պարգևատրվել են Երևանի քաղաքապետի պատվոգրերով ու շնորհակալագրերով:
Այնուհետ քաղաքապետ Տարոն Մարգարյանը տնօրենի ուղեկցությամբ նաև շրջել է բժշկական կենտրոնում, ծանոթացել վերջին տարիներին իրականացված աշխատանքներին: Պատասխանատուները նշել են, որ իրականացված հիմնանորոգման աշխատանքներն ու քաղաքապետարանի կողմից տրամադրված նոր բուժսարքավորումներն էապես բարելավել են ինչպես աշխատանքային պայմանները, բարձրացրել մատուցվող բուժծառայությունների որակը, ինչի շնորհիվ զգալիորեն ավելացել է նաև համաբուժարանից օգտվող բնակիչների թիվը:
Շրջայցի ընթացքում քաղաքապետը զրուցել է նաև աշխատակիցների հետ: Օգտվելով առիթից՝ վերջիններն իրենց շնորհակալությունն են հայտնել քաղաքապետ Տարոն Մարգարյանին՝ ոլորտին ցուցաբերվող մշտական ուշադրության համար: Քաղաքապետն էլ վստահեցրել է, որ նմանատիպ բոլոր ծրագրերը լինելու են շարունակական:

Мэр Тарон Маргарян присутствовал на торжественной церемонии, посвященной 50-летию основания ереванской поликлиники №8
16.12.2017
Мэр Еревана Тарон Маргарян присутствовал на торжественной церемонии, посвященной 50-летию основания ереванской поликлиники №8. Поликлиника, имеющая полувековую историю, обслуживает 50 тысяч жителей.
В ходе мероприятия гостям была представлена история основания и деятельности медицинского центра.
По случаю 50-летия ЗАО «Поликлиника №8», за значительный вклад в развитие здравоохранения, самоотверженный и добросовестный труд мэр Тарон Маргарян наградил директора медицинского центра Армине Арутюнян золотой медалью мэра Еревана. Ряд сотрудников поликлиники получили благодарственные и почетные грамоты мэра Еревана.
В сопровождении директора медучреждения, мэр Тарон Маргарян обошел здание центра, ознакомился с осуществленными за последние годы работами. Ответственные лица отметили, что проведенный капитальный ремонт и предоставленное мэрией новое медицинское оборудование значительно улучшило рабочие условия, повысилось также качество предоставляемых медицинских услуг, благодаря чему выросло число пациентов, пользующихся услугами поликлиники.
Мэр побеседовал также с сотрудниками медучреждения, которые, пользуясь случаем, выразили свою благодарность Тарону Маргаряну за постоянное внимание. Мэр заверил, что все подобные программы будут иметь продолжительный характер.