Քննարկվել են Երևան և Ցինդաո քաղաքների միջև համագործակցությանն առնչվող հարցեր
Երևան և Ցինդաո քաղաքների միջև մեկ տարի առաջ սկիզբ առած կապերի զարգացման, ինչպես նաև ներդրումային հետաքրքրություն ներկայացնող ծրագրերի իրականացմանն առնչվող խնդիրներ են քննարկվել Երևանի քաղաքապետարանի աշխատակազմի արտաքին կապերի վարչության պետ Դավիթ Գևորգյանի, աշխատակազմի զարգացման և ներդրումային ծրագրերի վարչության պետ Տիգրան Սարգսյանի և Չինաստանի Ցինդաո քաղաքի կառավարության գլխավոր քարտուղարի տեղակալ Վան Ջինշոնգի գլխավորած պատվիրակության միջև կայացած հանդիպման ընթացքում:
Երևանի քաղաքապետարանի աշխատակազմի արտաքին կապերի վարչության պետ Դավիթ Գևորգյանը համոզմունք է հայտնել, որ երկու քաղաքների միջև հնարավոր կլինի ծավալել արդյունավետ և փոխշահավետ համագործակցություն՝ քաղաքային տնտեսության տարբեր ուղղություններով:
Երևանի քաղաքապետարանի աշխատակազմի զարգացման և ներդրումային ծրագրերի վարչության պետ Տիգրան Սարգսյանն էլ իր հերթին, ներկայացնելով քաղաքապետարանի կողմից մշակված ներդրումային փաթեթներն ու քաղաքականությունը, ընդգծել է, որ գործարար միջավայրի բարելավման և ներդրումների ներգրավման հետ կապված մայրաքաղաքում լուրջ քայլեր են ձեռնարկվել:
Շնորհակալություն հայտնելով ջերմ ընդունելության ու համագործակցության պատրաստակամության համար՝ Ցինդաո քաղաքի կառավարության գլխավոր քարտուղարի տեղակալ Վան Ջինշոնգը նախ շնորհավորել է Երևանի հիմնադրման 2800-ամյա հոբելյանը, ապա նկատել է, որ երկու քաղաքների միջև առկա է համագործակցության լայն դաշտ:
Հանդիպման ընթացքում կողմերը պայմանավորվել են շարունակել քննարկումները փոխադարձ հետաքրքրություն ներկայացնող ծրագրերի շրջանակում համագործակցության շուրջ:

Обсуждены вопросы, касающиеся сотрудничества между городами Ереван и Циндао
В ходе встречи начальника управления внешних связей аппарата мэрии Еревана Давида Геворгяна, начальника управления развития и инвестиционных программ Тиграна Саргсяна с членами делегации, возглавляемой заместителем главного секретаря правительства китайского города Циндао Ваном Джиншонгом были обсуждены вопросы, касающиеся развития двустороннего сотрудничества, а также реализации инвестиционных программ.
Начальник управления внешних связей аппарата мэрии Еревана Давид Геворгян выразил уверенность в том, что между двумя городами можно будет развивать эффективное и взаимовыгодное сотрудничество в различных сферах городского хозяйства.
Начальник управления развития и инвестиционных программ Тиграна Саргсяна в свою очередь представив разработанные мэрией Еревана инвестиционные программы, подчеркнул, что в настоящее время в столице предпринимаются серьёзные шаги по привлечению инвестиций и улучшению бизнес среды.
Выразив благодарность за теплый прием и готовность к сотрудничеству, заместитель главного секретаря правительства китайского города Циндао Ван Джиншонг поздравив с 2800-летним юбилеем основания Еревана отметил также, что между двумя городами существует широкое поле для взаимовыгодного сотрудничества.