Քննարկվել են Երևանի և Լիոնի միջև զբոսաշրջության զարգացման հարցերը
Լիոնի քաղաքապետ Ժորժ Կեպենեկյանի գլխավորած պատվիրակության՝ Երևան կատարած պաշտոնական այցի շրջանակում երկու քաղաքների միջև զբոսաշրջության զարգացման հարցերն են քննարկվել Երևանի քաղաքապետարանի աշխատակազմի տուրիզմի բաժնի պետ Գևորգ Օրբելյանի և Լիոնի քաղաքապետարանի տուրիզմի բաժնի պատասխանատու Կանդիս Արլենի միջև հանդիպման ընթացքում:
Ներկայացնելով Երևանում զբոսաշրջության զարգացման ուղղությամբ տարվող աշխատանքները` Գևորգ Օրբելյանը նշել է, որ Երևանի քաղաքապետարանն առանձնահատուկ կարևորում է գործընկեր քաղաքների հետ համագործակցությունը և նոր համատեղ նախագծերի իրականացումը: Նա իր ֆրանսիացի գործընկերոջը ներկայացրել է նաև Երևանում նախատեսվող զբոսաշրջային տեղեկատվական կենտրոնի կառավարման մոդելը:
Իր հերթին Կանդիս Արլենը ընդգծել է Երևանի հյուրընկալությունն ու յուրօրինակ ջերմությունը և հույս հայտնել, որ առաջիկայում երկու քաղաքների միջև զբոսաշրջային հոսքերը կավելանան:

Обсуждены вопросы развития туризма между Ереваном и Лионом
В рамках официального визита в Ереван делегации, возглавляемой мэром Лиона Жоржем Кепенекяном, состоялась встреча начальника отдела туризма аппарата мэрии Еревана Геворга Орбеляна с ответственным лицом отдела по привлечению туристов лионского муниципалитета Кандис Арлен. В ходе встречи были обсуждены вопросы развития туризма между двумя городами.
Представив работы, направленные на развитие туризма в Ереване, Геворг Орбелян отметил, что мэрия Еревана придает особую важность сотрудничеству с городами-партнерами и реализации новых совместных проектов. Францускому партнеру была также представлена модель управления информационным туристическим центром, который будет открыт в Ереване.
В свою очередь Кандис Арлен выразила надежду, что в скором времени возрастят потоки туристов между двумя городами.