Քրտնաջան և թափանցիկ աշխատանք՝ բնակչության հետ. քաղաքապետը ներկայացրել է Քանաքեռ-Զեյթունի նոր ղեկավարին
20.11.2018
Երևանի քաղաքապետ Հայկ Մարությանը Քանաքեռ-Զեյթուն վարչական շրջանի աշխատակազմին է ներկայացրել վարչական շրջանի նորանշանակ ղեկավար Կարեն Հակոբյանին:
Շնորհակալություն հայտնելով գործող աշխատակազմին մինչ այժմ կատարած աշխատանքի համար՝ քաղաքապետը միևնույն ժամանակ խոսել է բազմաթիվ խնդիրների մասին՝ ապօրինի շինարարարություն, կանաչապատում, անվտանգ երթևեկության կազմակերպմանն ուղղված աշխատանք և այլն, խնդիրներ, որոնք կուտակվել են այս տարիների ընթացքում: Որպես ամենացայտուն օրինակ՝ քաղաքապետը մատնացույց է արել փաստը, որ հենց վարչական շրջանի աշխատակազմի շենքի դիմաց փաստացի անօրինական ավտոկայանատեղի է գործում, որտեղ մուտք գործելու համար մեքենաները որոշ տարածություն հետիոտնային երթևեկելի հատվածով են անցնում:
«Մենք չենք կարող օրինականություն պահանջել քաղաքացիներից, եթե մենք ինքներս խախտում ենք օրենքը, անհարմարություն ստեղծում քաղաքացիների համար և խաթարում ենք նրանց անվտանգ երթևեկությունը», - ասել է քաղաքապետը՝ կարգադրելով անհապաղ վերացնել անօրինական կայանման դեպքերը:
Դիմելով վարչական շրջանի նորանշանակ ղեկավարին ու աշխատակազմին՝ Հայկ Մարությանն ընդգծել է նաև, որ բնակչության հետ ամենօրյա շփումներում ակնկալում է քրտնաջան աշխատանք և թափանցիկ գործելաոճ:
«Այսօր այն պահն է, որ պետք է առավելագույն եռանդով աշխատենք: Քաղաքի խնդիրներն այնքան շատ են, որ պետք է աշխատել մեծ լարումով՝ հասնելու համար այն զրոյական կետին, որտեղից նոր պետք է շարունակենք վերընթաց զարգացումը», - ասել է քաղաքապետը:

Кропотливая и прозрачная работа с жителями: мэр представил нового главу административного района Канакер-Зейтун
20.11.2018
Мэр Еревана Айк Марутян представил аппарату административного района Канакер-Зейтун нового главу Карена Акопяна.
Выразив благодарность представителям аппарата за проделанную по сей день работу, мэр коснулся также проблем, скопившихся за последние годы в административном районе, в частности указав на незаконное строительство, озеленениe, организацию безопасного движения транспортных средств и пешеходов.
В качестве яркого примера мэр указал на тот факт, что прямо перед административным зданием аппарата   действует незаконная автостоянка и,  чтобы припарковаться автомобили переезжают  пешеходные дорожки.
«Мы не можем требовать соблюдения правопорядка  от граждан, если мы сами нарушаем закон и создаем неудобства для них»,-отметил мэр, распорядившись немедленно устранить незаконную автостоянку.
Обращаясь к новоназначенному руководителю и сотрудникам аппарата  административного района, Айк Марутян подчеркнул, что ожидает от них кропотливой  и прозрачной работы.
«Сегодня мы должны работать с максимальным усердием.  В городе много проблем и чтобы их решить необходимо работать с большим напряжением, достичь нулевой точки и только потом продолжить развитие»,-отметил мэр столицы.