Կայացել է ՀՀԿ ֆուտզալի գավաթի առաջնության եզրափակիչ խաղը
Հայաստանի Հանրապետության Նախագահ, Հայաստանի հանրապետական կուսակցության նախագահ Սերժ Սարգսյանը Երևանի քաղաքապետ Տարոն Մարգարյանի հետ միասին Հայաստանի ֆուտբոլի ակադեմիայի մարզադահլիճում դիտել է ՀՀԿ ավանդական մարզական խաղերի ծրագրով անցկացված ֆուտզալի գավաթի 15-րդ առաջնության եզրափակիչ խաղը:
Եզրափակիչ փուլում մրցել են Երևանի Մալաթիա-Սեբաստիա և Աջափնյակ վարչական շրջանների թիմերը: Մալաթիա-Սեբաստիայի թիմը առավելության է հասել 3-2 հաշվով: Հարկ է նշել, որ երրորդ մրցանակային տեղն էլ զբաղեցրել է Շենգավիթ վարչական շրջանի թիմը:
Խաղի ավարտին Հանրապետության Նախագահը շնորհավորել և հաղթող թիմին հանձնել է առաջնության գավաթը: Հատուկ մրցանակներ են շնորհվել առաջնության ռմբարկուին և լավագույն դարպասապահին:

Состоялась финальная игра первенства по футзалу на кубок РПА
Президент Республики Армения, председатель Республиканской партии Армении Серж Саргсян вместе с мэром Еревана Тароном Маргаряном наблюдал за финальной игрой 15-го первенства по футзалу на кубок РПА в спортзале Академии футбола Армении, которое проводится в рамках партийной программы традиционных спортивных игр.
Первое место заняла команда административного района Малатия-Себастия, второе место-команда Ачапняка, а третье место-команда административного района Шенгавит.
По завершении игры Президент Республики поздравил и вручил команде-победителю кубок первенства. Специальные призы были вручены нападающему первенства и лучшему вратарю.