Լևոն Հովհաննիսյանը հյուրընկալել է Լոս Անջելեսի քաղաքապետի երիտասարդ դեսպաններին
Երևանի քաղաքապետի առաջին տեղակալ Լևոն Հովհաննիսյանը հյուրընկալել է «Լոս Անջելեսի քաղաքապետի երիտասարդ դեսպաններ» ծրագրի շրջանակում Երևանում գտնվող ուսանողներին: Ծրագիրն իրականացվում է Լոս Անջելեսի քաղաքապետարանի նախաձեռնությամբ:
Տարբեր մասնագիտություններ ընտրած օտարազգի երիտասարդների համար Հայաստան այցը հնարավորություն է` ծանոթանալու երկրի պատմությանը, մշակույթին, ինչպես նաև տեղական ինքնակառավարման մարմինների, մասնավորապես՝ Երևանի քաղաքապետարանի գործունեությանը։
Ողջունելով հյուրերին՝ Լևոն Հովհաննիսյանը համառոտ ներկայացրել է քաղաքի կառավարման ձևաչափը, ավագանու դերը, քաղաքի զարգացման հիմնական ուղղություններն ու առաջնահերթ ծրագրերը:
Երիտասարդները, շնորհակալություն հայտնելով հանդիպման համար, անմիջական զրույցի ընթացքում հետաքրքրվել են կրթական, սոցիալական և քաղաքային տնտեսության տարբեր այլ ոլորտներում առկա խնդիրներով ու բարեփոխումներով:

Левон Оганнисян принял молодых послов мэра Лос-Анджелеса
Первый заместитель мэра Еревана Левон Оганнисян принял студентов, прибывших в Ереван в рамках программы Молодых послов мэра Лос-Анджелеса. Программа осуществляется по инициативе мэрии Лос-Анджелеса.
Для молодых иностранцев, выбравших различные профессии, визит в Армению является возможностью ознакомиться с историей, культурой страны, а также с деятельностью органов местного самоуправления, в частности, мэрии Еревана.
Приветствуя гостей, Левон Оганнисян представил формат городского управления, роль Совета старейшин, основные направления городского развития и приоритетные программы.
Выразив благодарность за встречу, молодые люди в ходе неформальной беседы поинтересовались проблемами, существующими в сфере образования, социальной жизни и городской экономики, а также реформами, направленными на их решение. После беседы, участники посетили Музей истории Еревана.