Մայրաքաղաքում երկրորդ անգամ կանցկացվի «Երևանի գինու օրեր» միջոցառումը
Մայիսի 11-ին և 12-ին՝ ժամը 18:00-23:00-ը, երկրորդ անգամ անընդմեջ մայրաքաղաքում կանցկացվի «Երևանի գինու օրեր» միջոցառումը: Այն ընդգրկված է Երևանի հիմնադրման 2800-ամյակի հոբելյանական միջոցառումների շրջանակում և իրականացվում է Երևանի քաղաքապետարանի, ՀՀ տնտեսական զարգացման և ներդրումների նախարարության Զբոսաշրջության պետական կոմիտեի, Հայաստանի զբոսաշրջության զարգացման հիմնադրամի, ինչպես նաև «Ջի-Այ-Զեթ Հայաստան» կազմակերպության աջակցությամբ: Միջոցառման կազմակերպիչ «Էվենտտուրա» ընկերությունը նախատեսել է մայրաքաղաքի Սարյան փողոցի Թումանյան և Պուշկին խաչմերուկների հատվածում երևանցիներին և մայրաքաղաքի հյուրերին ներկայացնել հայկական գինեգործության հնագույն ավանդույթները, բարձրացնել հայկական գինիների ճանաչելիությունը, ինչպես նաև անակնկալ ֆլեշ-մոբերի և ժամանցային իրադարձությունների միջոցով ներկաների համար երեկոն դարձնել հիշարժան:
Միջոցառման այցելուներին Հայաստանի և Արցախի լավագույն գինի արտադրողները կներկայացնեն գինիների շուրջ 200 տեսակներ, իսկ մայրաքաղաքի լավագույն ռեստորաններն ու սրճարանները կառաջարկեն հայկական և արտասահմանյան խոհանոցների լավագոււյն ուտեստները:
«Երևանի գինու օրեր» միջոցառումը կուղեկցվի բազմաժանր երաժշտությամբ, լավագույն բենդերի, DJ-ների կատարումներով:

В столице во второй раз пройдет мероприятие «Винные дни Еревана»
11-го и 12-го мая с 18:00 до 23:00, уже во второй раз в столице пройдет мероприятие «Винные дни Еревана». Мероприятие будет проходить в рамках юбилейных мероприятий, посвященных 2800-летию основания Еревана при содействии мэрии Еревана, государственного комитета по туризму министерства экономического развития и инвестиций РА, фонда развития туризма в Армении, а также компании «GIZ Armenia».
Организатор мероприятия компания «Эвенттура» планирует представить ереванцам и гостям столицы традиции армянского виноделия, повысить узнаваемость армянских вин, а также сделать вечер памятным для всех присутствующих посредством флешмобов и развлекательных мероприятий. Мероприятие пройдет на отрезке улицы Сарьяна между перекрестками  улиц  Туманяна и Пушкина.
Лучшие производители вина из Армении и Арцаха представят участникам мероприятия около 200 видов вина, а рестораны и кафе столицы предложат лучшие блюда армянской и иностранной кухни.
Мероприятие «Винные дни Еревана» будет сопровождаться многожанровой музыкой в исполнении лучших бендов и DJ-ев.