Նախատոնական ներկայացումներ և նվերներ՝ մանուկների համար
29.12.2020Ամանորին ընդառաջ Երևանի քաղաքապետարանը Պատանի հանդիսատեսի և «Մհեր Մկրտչյան» արտիստական թատրոններում տոնական ներկայացումների է հրավիրել Արցախից եկած, սոցիալապես անապահով, ինչպես նաև խնամատար ընտանիքների ու ցերեկային խնամքի կենտրոնների մանուկներին:
Քաղաքապետարանի երեխաների և սոցիալական պաշտպանության վարչության պետ Լուսինե Հովհաննիսյանը նշել է, որ ընդհանուր 5000 տոմս է ձեռք բերվել ու բաժանվել:
«Երկրում ստեղծված իրավիճակով պայմանավորված`փոխվեցին մեր ծրագրերը, և որոշեցինք մի փոքր գունավորել Արցախից եկած, ինչպես նաև սոցիալապես անապահով ընտանիքների երեխաների առօրյան: Հասարակական տարբեր կազմակերպությունների հետ համագործակցության շրջանակում թիրախային խմբերի երեխաներին նաև այլ միջոցառումների տոմսեր ու նվերներ են բաժանվել: ՅՈՒՆԻՍԵՖ-ն էլ, օրինակ, շուրջ 700 երեխայի համար անակնկալ է պատրաստել, որն ուղղել ենք ամենակարիքավորներին»,- նշել է Լուսինե Հովհաննիսյանն ու հավելել, որ նախատոնական միջոցառումներ են կազմակերպվել նաև վարչական շրջանների աշխատակազմերի ուժերով:
Փոքրիկ նվերներ են ստացել նաև քաղաքապետարանի ենթակայության բոլոր մանկապարտեզների ու նախակրթարանների սաները: Տարեվերջյան տոնական միջոցառումների ժամանակ 20643 երեխայի հանձնվել է քաղցրավենիքի փաթեթ:

Предновогодние мероприятия и подарки для детей
В преддверии Нового года мэрия Еревана пригласила детей из Арцаха, а также детей из социально необеспеченных семей, семей-опекунов и центров дневного ухода посмотреть праздничные спектакли в Театре юного зрителя и артистическом театре Мгер Мкрктчян.
Начальник управления по вопросам детей и социальной защиты Лусине Оганисян отметила, что, в общей сложности, было приобретено и роздано 5000 билетов.
«Наши программы изменились из-за сложившейся в стране ситуации, тем не менее мы решили доставить хоть немного радости детям, прибывшим из Арцаха, а также детям из социально необеспеченных семей. В рамках сотрудничества с разными общественными организациями дети получили билеты и на другие мероприятия и подарки. Так, ЮНИСЕФ подготовил сюрприз для 700 детей, и бенециарами мероприятия станут наиболее нуждающиеся»,-отметила Лусине Оганисян, добавив, что праздничные мероприятия были также оранизованы усилиями аппаратов административных райнов. Маленькие подарки в виде пакетов со сладостями были розданы детям во всех муниципальных детских садах и дошкольных заведениях.