Նուբարաշենի խճուղու 5 կմ ճանապարհահատվածն ապահովվել է արտաքին լուսավորությամբ
Երևանի քաղաքապետարանում տեղի ունեցած աշխատանքային հերթական խորհրդակցության ժամանակ, որը վարել է քաղաքապետ Տարոն Մարգարյանը, աշխատակազմի զարգացման և ներդրումային ծրագրերի վարչության պետ Տիգրան Սարգսյանը զեկուցել է, որ քաղաքապետարանի ներդրումային բոլոր ծրագրերը հասանելի են քաղաքապետարանի պաշտոնական էլեկտրոնային կայքում: Քաղաքապետ Տարոն Մարգարյանը հանձնարարել է «Երևաննախագիծ» ընկերության հետ համատեղ պատրաստել նաև ներդրումային ծրագրերի տեղեկատվական բրոշյուրներ, որոնք կներկայացվեն միջազգային բոլոր այն համաժողովներում, որոնց ակտիվ մասնակիցն է լինում նաև Երևանի քաղաքապետարանը:
«Մենք ունենք բազում ծրագրեր, որոնց մասին տեղյակ չեն պոտենցիալ ներդրողները: Մինչդեռ առաջին հերթին հենց նրանց պետք է առավելագույնս ներկայացվեն մեր այն ծրագրերը, որոնք ենթադրում են մասնավոր ներդրումների ներգրավում: Ըստ այդմ, ստեղծեք նաև համապատասխան բրոշյուրներ, որոնք կկարողանանք ներկայացնել միջազգային այն համաժողովներում, որոնց ակտիվորեն մասնակցում են մեր ներկայացուցիչները: Բացի այդ, հանրությանը ևս պարբերաբար ներկայացրեք ներդրումային ծրագրերի ուղղությամբ իրականացվող աշխատանքները, հատկապես հաշվի առնելով, որ մեր տեսլականի մեջ ներառված են մայրաքաղաքում իրականացվող բոլոր ծրագրերը», - ընդգծել է Տարոն Մարգարյանը:
Աշխատանքային խորհրդակցության ժամանակ «Երքաղլույս» ընկերության տնօրեն Վարդան Գաբրիելյանը զեկուցել է, որ ավարտվել են Նուբարաշենի խճուղու 5 կիլոմետր երկարությամբ ճանապարհի արտաքին լուսավորության ցանցի կառուցման աշխատանքները և այն պատրաստ է շահագործման:
«Էրեբունի և Նուբարաշեն վարչական շրջանների բնակիչների համար սա երկար սպասված ծրագիր էր: Ուրախ եմ, որ կենսական նշանակության տարիների այս խնդիրն այսօր արդեն համապատասխան լուծում է ստացել: Այսօրվանից էլ տվյալ հատվածն արդեն կմիացվի արտաքին լուսավորության ցանցին», - նշել է Տարոն Մարգարյանը:

Участок Нубарашенского шоссе, длиною в 5 км, обеспечен наружным освещением
В ходе очередного рабочего совещания, которое вел мэр Еревана Тарон Маргарян, начальник управления по развитию и инвестиционным программам аппарата мэрии Тигран Саргсян доложил, что все инвестиционные программы мэрии Еревана доступны на официальном сайте мэрии Еревана. Мэр Тарон Маргарян поручил совместно с компанией «Ереванпроект» подготовить информационные брошюры инвестиционных программ, которые будут представлены на тех международных форумах, в которых активно участвует мэрии Еревана.
«Мы имеем многочисленные программы, о которых не знают потенциальные инвесторы. Однако, в первую очередь именно им должны быть представлены те наши программы, которые предполагают участие частного сектора. Следовательно, подготовьте соответствующие брошюры, которые мы сможем представить на международных форумах. Периодически следует также информировать об этом общественность»,-подчеркнул Тарон Маргарян.
В ходе рабочего совещания, директор компании «Еркахлуйс» Вардан Габриелян сообщил, что завершены работы по строительству сети наружного освещения на участке Нубарашенского шоссе, длиною в 5 км.
«Жители административных районов Эребуни и Нубарашен долгое время ждали реализации этой программы. С сегодняшнего дня этот участок будет подключен к системе наружного освещения»,-отметил Тарон Маргарян.