«Ոսկե ծիրան»-ի կարճամետրաժները՝ Կարապի լճի բացօթյա էկրանին
«Երևանյան ամառ 2015»-ը Կարապի լճի բացօթյա էկրանի շուրջ էր հրավիրել լավ կինոյի սիրահարներին՝ դիտելու «Ոսկե ծիրան» 12-րդ միջազգային կինոփառատոնին ներկայացված խաղարկային ու վավերագրական կարճամետրաժ ֆիլմերից 4-ը։ Ցուցադրված ֆիլմերը նկարահանել են հայ կինոռեժիսորներ՝ Հայաստանից, Բուլղարիայից, Ֆրանսիայից։
Կինոսերներին է ներկայացվել «Ոսկե ծիրան» 12-րդ միջազգային կինոփառատոնի՝ Հրանտ Մաթևոսյանի անվան մրցանակին արժանացած «Ճանապարհ» ֆիլմը (ռեժիսոր՝ Գագիկ Մադոյան, Հայաստան), ինչպես նաև «Օտարը» (ռեժիսոր՝ Տաթև Հակոբյան, Հայաստան), «Սանդվիչ կղզու մարդը» (ռեժիսոր՝ Լևոն Մինասյան, Ֆրանսիա), «Ինչպես գիրանալ առողջ եղանակով» (ռեժիսոր՝ Գևորգ Ասլանյան, Բուլղարիա) ֆիլմերը։

Жители и гости Еревана посмотрели фильмы кинофестиваля «Золотой абрикос» под открытым небом
По программе мэрии Еревана «Ереванское лето 2015» под открытым небом на экране Лебединого озера был организован показ 4-х короткометражных художественных и документальных фильмов, представленных на 12-м международном кинофестивале «Золотой абрикос». Показанные фильмы сняли армянские кинорежиссеры из Армении, Болгарии и Франции.
Кинолюбителям были представлены фильмы «Дорога», удостоившаяся приза имени Гранта Матевосяна (режиссер – Гагик Мадоян, Армения), «Чужой» (режиссер – Татев Акопян, Армения), «Человек из острова Сандвич» (режиссер – Левон Минасян, Франция), «Как набрать вес здоровым образом» (режиссер – Геворг Асланян, Болгария).