«Փոքր Մհեր»-ի շրջանավարտները հրաժեշտ տվեցին կրթահամալիրին
Երևանի քաղաքապետ Տարոն Մարգարյանը ՀՀ պաշտպանության նախարար Սեյրան Օհանյանի հետ միասին ներկա է գտնվել «Փոքր Մհեր» կրթահամալիրի սաների Վերջին զանգի արարողությանը: Բարի երթ մաղթելով հայկազուններին մեծ կյանքի ճանապարհին` քաղաքապետը համոզմունք է հայտնել, որ 15-ամյա ինքնատիպ այս կրթօջախն այսօր ճանապարհում է արիասիրտ, առնական ու հայրենապաշտ հերթական սերնդին:
«Այս տարի մենք միասին նշեցինք «Փոքր Մհեր» կրթահամալիրի 15-ամյակը և այսօր էլ միասին կրթօջախի շրջանավարտ հայկազուններին ճանապարհում ենք մեծ կյանք: «Փոքր Մհեր»-ն իսկապես մեծ դպրոց է, ես համոզված եմ, որ այստեղ ստացած կրթությունով և ռազմահայրենասիրական դաստիարակությունով առաջնորդվելով՝ նաև այսօրվա շրջանավարտներն են արժանիորեն ծառայելու մեր հայրենիքին ու մեր հասարակությանը: Կրթահամալիրն ավարտելուց հետո շրջանավարտներն անցնում են հաջորդ փուլ՝ իրենց կյանքի դպորցը: Բարի երթ մաղթելով մեր հայկազուններին՝ նաև ուզում եմ իմ շնորհակալությունը հայտնել կրթահամալիրի բոլոր մանկավարժներին, ովքեր օր ու գիշեր իրենց աշխատանքով փորձել են մեր պատանիներին լավ կրթություն տալ և նրանց մեջ իսկական հայրենասիրություն դաստիարակել: Եվ ես վստահ եմ, որ այս կրթահամալիրը դեռ հազարավոր շրջանավարտներ է տալու, ովքեր մեծ պատասխանատվությամբ համալրելու են հայոց բանակի շարքերը», - ընդգծել է քաղաքապետ Տարոն Մարգարյանը:
Շնորհավորելով շրջանավարտներին՝ ՀՀ պաշտպանության նախարար Սեյրան Օհանյանն էլ իր հերթին առանձնակի կարևորել է կրթահամալիրի դերը ռազմահայրենասիրական ոգով սերունդ կրթելու և դաստիարակելու հարցում՝ նկատելով, որ կրթօջախն այսօր առանձնահատուկ ուսուցում է իրականացնում և՛ ռազմական, և՛ պաշտպանության առումով՝ ի սկզբանե սաներին նպատակաուղղելով հայրենիքի պաշտպանությանը:
Հայրենանվեր սերունդ կրթող ու դաստիարակող կրթահամալիրն այսօր դեպի մեծ կյանք ճանապարհեց 35 հայկազունների: Տոնական այս օրը որքան սպասված, նույնքան էլ պարտավորեցնող էր սաների համար, ովքեր երդվեցին շարունակել զինվորական գործն ու անձնվիրաբար ծառայել հայրենիքին:
Հանդիսավոր արարողության շրջանակում կրթահամալիրի սաները հանդես եկան ցուցադրական ելույթներով՝ ներկայացնելով իրենց արիական ոգին ու ստացած ռազմական հմտությունները:

Выпускники «Покр Мгера» попрощались с образовательным комплексом
Мэр Еревана Тарон Маргарян вместе с министром обороны РА Сейраном Оганяном принял участие в церемонии последнего звонка воспитанников образовательного комплекса «Покр Мгер». Пожелав выпускникам доброго пути в большую жизнь, мэр выразил уверенность в том, что образовательный центр, имеющий 15-летнюю историю, сегодня провожает отважное, мужественное и преданное своей родине поколение.
«В этом году мы вместе отметили 15-летие образовательного комплекса «Покр Мгер» и сегодня в большую жизнь провожаем выпускников этой школы. Я уверен, что руководствуясь полученным здесь образованием и воспитанием, сегодняшние выпускники будут достойно служить нашей стране и нашему обществу. По окончании образовательного центра выпускники переходят на следующий этап, проходят школу жизни. Хочу пожелать нашим выпускникам доброго пути и выразить свою благодарность всем педагогам, которые своей работой день и ночь старались дать нашим юношам хорошее образование и воспитать в них патриотизм. И я уверен, что этот образовательный комплекс даст еще много выпускников, которые с большой ответственностью пополнят ряды армянской армии»,-подчеркнул мэр Тарон Маргарян.
Министр обороны РА Сейран Оганян, поздравив выпускников, в свою очередь подчеркнул особую роль образовательного центра в деле образования и военно-патриотического воспитания поколений.
35 выпускников образовательного комплекса «Покр Мгер» сегодня также дали клятву продолжить военное дело и самоотверженно служить Родине.
В рамках торжественной церемонии воспитанники выступили с показательными номерами, продемонстрировав высокие волевые и военные навыки.