«Պատմամշակութային ժառանգության քաղաք» անվանակարգում Երևանն արժանացել է Financial Times-ի մրցանակի
Աշխատակազմի տուրիզմի բաժնից տեղեկացնում են, որ հեղինակավոր Financial Times պարբերականի fDi Intelligence ծառայության կողմից Երևանն արժանացել է ԷֆԴիԱյ Ապագայի զբոսաշրջային ուղություններ 2017/18 - «Խմբագրի ընտրություն» մրցանակին (fDi Tourism Locations of the Future 2017/18 - Editor’s Choice Awards)՝ «Պատմամշակութային ժառանգության քաղաք» անվանակարգում:
«Քաղաքում պատմամշակութային զբոսաշրջության և հանգստի ենթակառուցվածքների ներդրողների համար կան բազմաթիվ հնարավորություններ: «Էրեբունի» պատմահնագիտական արգելոցի թանգարանի վերականգնումը այդ հնարավորություններից մեկն է», - նշում է պարբերականը:
Երևանը բարձր է գնահատվել նաև Միջազգային համագործակցության անվանակարգում մրցանակի շնորհման քննարկումների ժամանակ՝ շնորհիվ օտարերկրյա ներդրողների համար աշխարհի քարտեզում պատշաճ տեղ գրավելուն ուղղված ջանքերի: Երևանը համագործակցում է աշխարհի ավելի քան 50 քաղաքների հետ և հանդիսանում է ութ միջազգային կազմակերպությունների անդամ: Ներկայումս աշխատանքներ են տարվում քույր քաղաքների և գործընկեր քաղաքների հետ համագործակցության ընդլայնման ուղղությամբ», - եզրափակում է պարբերականը:

Ереван удостоился премии Financial Times в номинации «Город исторического и культурного наследия»
Отдел туризма аппарата мэрии сообщает, что Ереван удостоился премии «Выбор редактора» – туристические направления будущего 2017/18 (fDi Tourism Locations of the Future 2017/18 - Editor’s Choice Awards) службы fDi Intelligence авторитетного издания Financial Times в номинации «Город культурно-исторического наследия».
«В городе есть множество возможностей для инвесторов в сфере туризма. Одной из таких возможностей является реконструкция историко-археологического заповедника «Эребуни». Ереван сотрудничает с более чем 50 городами мира и является членом восьми международных организаций. На данный момент проводятся работы с целью расширения сотрудничества с городами-партнерами»,- отмечается в издании.
Ереван был также высоко оценен во время обсуждений на присуждение премии в номинации Международного сотрудничества.