Պետական բարձր պարգևներ՝ ՀՀ Նախագահի կողմից
Երևանի օրվա առթիվ Հայաստանի Հանրապետության Նախագահի հրամանագրով արդյունավետ և բարեխիղճ աշխատանքի համար «Անանիա Շիրակացի» մեդալով են պարգևատրվել Երևանի քաղաքապետի տեղակալ Վահե Նիկոյանը, Երևանի քաղաքապետարանի աշխատակազմի քարտուղար Սերգեյ Մակարյանը, Երևանի քաղաքապետի խորհրդական Արայիկ Քոթանջյանը, Ավան վարչական շրջանի ղեկավար Մանվել Ջավադյանը, Դավթաշեն վարչական շրջանի ղեկավար Ռուսլան Բաղդասարյանը:
Հայաստանի Հանրապետության Անկախության 25-ամյակի առթիվ ՀՀ Նախագահի հրամանագրով արդյունավետ և բարեխիղճ աշխատանքի համար երախտագիտության մեդալով պարգևատրվել են Երևանի քաղաքապետի աշխատակազմի քարտուղարի տեղակալ Արթուր Կարապետյանը, Երևանի քաղաքապետարանի աշխատակազմի ֆինանսական վարչության հաշվապահական հաշվառման և հաշվետվությունների բաժնի գլխավոր մասնագետ Հասմիկ Ալոյանը, Երևանի քաղաքապետարանի աշխատակազմի ֆինանսական վարչության եկամուտների և ծախսերի ծրագրավորման և մոնիտորինգի բաժնի պետ Մարիամ Գևորգյանը, Երևանի քաղաքապետարանի աշխատակազմի քարտուղարության գլխավոր մասնագետ Կարինե Արամյանը:
Մայրաքաղաքի ծննդյան օրվան նվիրված՝ Երևանի քաղաքապետարանի ճեմասրահում կազմակերպված տոնական ընդունելության շրջանակում ՀՀ Նախագահի կողմից պետական բարձր պարգևները հանձնել է Երևանի քաղաքապետ Տարոն Մարգարյանը։

Высокие государственные награды от Президента Республики
По случаю Дня Еревана, указом Президента Республики Армения, за плодотворный и добросовестный труд медалью «Анания Ширакаци» награждены заместитель мэра Еревана Ваге Никоян, секретарь аппарата мэрии Сергей Макарян, советник мэра Еревана Араик Котанджян, руководитель административного района Аван Манвел Джавадян, руководитель административного района Давташен Руслан Багдасарян.
По случаю 25-летия независимости РА, указом президента РА, за плодотворный и добросовестный труд медалью «Благодарность» были награждены заместитель секретаря мэра Еревана Артур Карапетян, главный специалист отдела бухгалтерского учета и отчетности финансового управления аппарата мэрии Асмик Алоян, начальник отдела программирования доходов и расходов и мониторинга финансового управления аппарата мэрии Мариам Геворгян, главный специалист секретариата аппарата мэрии Карине Арамян.
В рамках праздничного приема, организованного в фойе мэрии Еревана по случаю дня основания города, высокие государственные награды от имени президента РА были вручены мэром Еревана Тароном Маргаряном.