Տարոն Մարգարյան. «Հատուկ ուշադրություն դարձրեք, որպեսզի իրենց զինվոր որդիներին այցելելու ցանկություն ունեցող բոլոր ծնողներն ընդգրկվեն ծրագրում»
20.03.2018
Երևանի քաղաքապետարանում կայացած աշխատանքային խորհրդակցության ժամանակ քաղաքապետ Տարոն Մարգարյանը քաղաքապետի գլխավոր խորհրդական Վանո Վարդանյանին, աշխատակազմի համապատասխան ստորաբաժանումներին և վարչական շրջանների ղեկավարներին հանձնարարել է նախապատրաստական աշխատանքներ տանել առաջիկայում սահմանամերձ զորամասերում ծառայող երևանաբնակ ժամկետային զինծառայողների ծնողների` զորամասեր հերթական գարնանային այցը կազմակերպելու ուղղությամբ:
«Արդեն բարի ու սպասված ավանդույթ է դարձել տարվա ընթացքում առնվազն երկու անգամ սահմանամերձ զորամասեր երևանաբնակ զինծառայողների ծնողների այցերի կազմակերպումը: Ըստ այդմ, սերտորեն համագործակցելով ՀՀ պաշտպանության նախարարության և Արցախի պաշտպանության բանակի հետ, պատշաճ նախապատրաստվեք հերթական այցի կազմակերպմանը։ Հատուկ ուշադրություն դարձրեք, որպեսզի իրենց զինվոր որդիներին այցելելու և տեսակցելու ցանկություն ունեցող բոլոր ծնողներն ընդգրկվեն ծրագրում», - ընդգծել է քաղաքապետ Տարոն Մարգարյանը:

Тарон Маргарян: Обратите особое внимание на то, чтобы все родители, желающие посетить своих сыновей, были включены в программу
20.03.2018
В ходе состоявшегося в мэрии Еревана рабочего совещания мэр Тарон Маргарян поручил главному советнику мэра Вано Варданяну, соответствующим подразделениям аппарата мэрии и руководителям административных районов начать подготовительные работы по организации весеннего визита родителей в приграничные воинские части, где проходят службу их сыновья.
«По доброй традиции мы дважды в год организовываем визит родителей военнослужащих, проживающих в Ереване, в приграничные воинские части. Таким образом, совместно с министерством обороны РА и Армией обороны Арцаха необходимо должным образом организовать очередной визит. Обратите особое внимание на то, чтобы все родители, желающие посетить своих сыновей, были включены в программу»,-подчеркнул мэр Тарон Маргарян.