Տարոն Մարգարյան. «Քաղաքացու առողջության պահպանմանը միտված ցանկացած ծրագիր մեր կողմից մշտապես ողջունվել ու կարևորվել է»
24.02.2017
Երևանի քաղաքապետ Տարոն Մարգարյանը հանդիպել է ՄԱԿ-ի ՄԻԱՎ/ՁԻԱՀ-ի դեմ պայքարի միացյալ ծրագրի Արևելյան Եվրոպայի և Կենտրոնական Ասիայի երկրների տարածաշրջանային տնօրեն Վինեյ Սալդանայի հետ: Ողջունելով հյուրին՝ Տարոն Մարգարյանը նշել է, որ Երևանի քաղաքապետարանը մշտապես կարևորում է քաղաքային տնտեսության տարբեր ոլորտներում միջազգային գործընկեր կառույցների հետ համատեղ ծրագրերի իրականացումը: Բացառություն չէ նաև ՄԱԿ-ի զարգացման ծրագրերի հայաստանյան գրասենյակը, որի հետ համատեղ մի շարք հաջողված ծրագրեր են կյանքի կոչվել:
«Մենք իսկապես արդյունավետ համագործակցություն ունենք ՄԱԿ-ի զարգացման ծրագրերի հայաստանյան գրասենյակի հետ և ողջունում ենք գործընկեր կառույցների հետ համագործակցության շրջանակների ընդլայնումը: Քաղաքացու առողջության պահպանմանը միտված ցանկացած ծրագիր մեր կողմից մշտապես ողջունվել ու կարևորվել է և, ըստ այդմ, վստահեցնում եմ, որ մեր լիազորությունների շրջանակում պատրաստակամ ենք աջակցել նաև Երևանում ՄԱԿ-ի ՄԻԱՎ/ՁԻԱՀ-ի միացյալ ծրագրի արդյունավետ իրականացմանը», - նշել է քաղաքապետը:
Շնորհակալություն հայտնելով ջերմ ընդունելության համար՝ ՄԱԿ-ի ՄԻԱՎ/ՁԻԱՀ-ի դեմ պայքարի միացյալ ծրագրի Արևելյան Եվրոպայի և Կենտրոնական Ասիայի երկրների տարածաշրջանային տնօրեն Վինեյ Սալդանան, կարևորելով համագործակցության պատրաստակամությունը, քաղաքապետ Տարոն Մարգարյանին է ներկայացրել ծրագրի մանրամասներն ու ակնկալվող արդյունքները:
Հանդիպման ավարտին քաղաքապետ Տարոն Մարգարյանն առաջարկել է ստեղծել աշխատանքային խումբ, որը կհստակեցնի համագործակցության շրջանակն ու կնախանշի քայլերի հաջորդականությունը:

Тарон Маргарян: Мы приветствуем и придаем важность каждой программе, направленной на сохранение здоровья граждан
24.02.2017
Мэр Еревана Тарон Маргарян принял регионального директора Объединенной программы ООН по ВИЧ/СПИД (ЮНЭЙДС) для стран Восточной Европы и Центральной Азии Винея Салдана. Поприветствовав гостя, Тарон Маргарян отметил, что мэрия Еревана придает важность совместным программам, реализуемым в разных сферах городского хозяйства с международными организациями-партнерами. Офис Программы развития ООН в Армении, с которым был реализован ряд успешных программ, не является исключением.
«Наше сотрудничество с армянским офисом Программы развития ООН, действительно, эффективное и мы приветствуем расширение рамок сотрудничества с организациями-партнерами. Мы приветствуем и придаем важность каждой программе, направленной на сохранение здоровья граждан, следовательно, заверяю Вас, что в рамках наших полномочий готовы содействовать реализации объединенной программы ООН по ВИЧ/СПИД»,-отметил мэр Еревана.
Выразив благодарность за теплый прием и придав важность готовности мэрии к сотрудничеству, региональный директор Объединенной программы ООН по ВИЧ/СПИД (ЮНЭЙДС) для стран Восточной Европы и Центральной Азии Виней Салдана, представил Тарону Маргаряну подробности программы и ожидаемые результаты.
В завершении встречи мэр Тарон Маргарян предложил создать рабочую группу, которая уточнит рамки сотрудничества и наметит последовательность дальнейших шагов.