Տարոն Մարգարյան. «Մենք կարևորում ենք այն նախաձեռնությունները, որոնք միտված են ապահովելու առողջ հասարակության կայացումը»
25.05.2017
Երևանի քաղաքապետ Տարոն Մարգարյանը հանդիպել է Հայ մարմնակրթական ընդհանուր միության ներկայացուցիչների հետ: Ողջունելով հյուրերին` քաղաքապետն առանձնակի կարևորել է երիտասարդության շրջանում կազմակերպության կողմից տարվող աշխատանքները՝ նկատելով, որ այն հնարավորություն է տալիս պատրաստել հայրենասեր, պատասխանատու և գիտակից սերունդ։
«Երևանի քաղաքապետարանը պատրաստակամ է մշտապես աջակցել բոլոր այն նախաձեռնությունների կյանքի կոչմանը, որոնք ուղղված են երևանցի պատանիների ու երիտասարդների հոգևոր և ֆիզիկական դաստիարակությանն ու այդ ուղղությամբ համատեղ նոր մտահղացումների և գաղափարների իրագործմանը: Տեղյակ եմ, որ ս.թ. հուլիսին Երևանում կայանալու են Հայ մարմնակրթական ընդհանուր միության 10-րդ մարզախաղերը, որին մասնակցելու է աշխարհի տարբեր երկրներից ժամանող շուրջ 1000 մարզիկ։ Ողջունելով Երևանում մարզախաղերի կազմակերպումն ու անցկացումը` նաև նշեմ, որ մենք կարևորում ենք նմանատիպ նախաձեռնությունները, որոնք միտված են ապահովելու առողջ հասարակության կայացումը: Եվ համոզված եղեք, որ մեր լիազորությունների շրջանակում պատրաստ ենք ըստ ամենայնի աջակցել միությանը՝ մարզախաղերի պատշաճ կազմակերպման և անցկացման հարցում», - նշել է Տարոն Մարգարյանը:
Շնորհակալություն հայտնելով ջերմ ընդունելության համար` Հայ մարմնակրթական ընդհանուր միության կենտրոնական վարչության ատենապետ Գառնիկ Մկրտիչյանը նախ շնորհավորել է քաղաքապետ Տարոն Մարգարյանին Երևանի ավագանու ընտրություններում տարած հաղթանակի առթիվ: Գնահատելով Երևանի քաղաքապետի հետևողականությունն՝ ուղղված միության նախաձեռնությունների կյանքի կոչմանը, Գառնիկ Մկրտիչյանը նկատել է, որ այն հնարավորություն է տալիս Երևանում էլ ավելի ակտիվացնել միության գործունեությունն ու տարբեր միջոցառումների կազմակերպումը:
«Պարոն քաղաքապետ, իսկապես հաճելի է, երբ կողքիդ ունես վստահելի գործընկեր, ով մշտապես աջակցում է բոլոր այն նախաձեռնությունների կյանքի կոչմանը, որոնք ուղղված են հայրենասեր ու պատասխանատու սերունդ դաստիարակելուն: Մենք անչափ կարևում ենք նաև այն հանգամանքը, որ մեր միությունը հանդիսանում է Երևանի քաղաքապետին կից երիտասարդության հարցերի խորհրդի անդամ: Սա ևս մեկ ապացույց է, որ Երևանի քաղաքապետարանն իսկապես կարևորում է երիտասարդության ներուժը»,- նշել է Գառնիկ Մկրտիչյանը:
Հանդիպման շրջանակում Հայ մարմնակրթական ընդհանուր միության ներկայացուցիչները քաղաքապետ Տարոն Մարգարյանին են ներկայացրել միության 10-րդ մարզախաղերի հետ կապված մանրամասները՝ վստահեցնելով, որ այն Երևանում կապահովի իսկապես մարզական ու տոնական տրամադրություն:

Тарон Маргарян: Мы придаем важность тем инициативам, которые направлены на обеспечение формирования здорового общества
25.05.2017
Мэр Еревана Тарон Маргарян встретился с представителями Армянского всеобщего спортивного союза (АВСС). Поприветствовав гостей, мэр подчеркнул особую важность работы организации с молодежью, отметив, что это дает возможность вырастить патриотическое, ответственное и сознательное поколение.
«Мэрия Еревана всегда готова содействовать реализации всех тех инициатив, которые направлены на духовное и физическое воспитание молодых людей Еревана, а также осуществлению новых совместных идей и замыслов. Я знаю, что в июле в Ереване состоятся 10-ые спортивные игры Армянского всеобщего спортивного союза, в которых примут участие почти 1000 спортсменов из разных стран мира. Я приветствую идею организации и проведения спортивных игр в Ереване, а также хочу отметить, что мы придаем важность всем тем инициативам, которые направлены на обеспечение формирования здорового общества. Будьте уверены, что в рамках своих полномочий мы готовы содействовать союзу в организации и проведении спортивных игр»,-отметил Тарон Маргарян.
Выразив благодарность за теплый прием, председатель центрального правления Армянского всеобщего спортивного союза Гарник Мкртичян поздравил мэра Тарона Маргаряна с победой на выборах в Совет старейшин Еревана. Высоко оценив последовательную деятельность мэра столицы в реализации инициатив союза, Гарник Мкртичян отметил, что это дает возможность активизировать деятельность союза и организовывать различные мероприятия.
«Господин мэр, действительно приятно, когда рядом надежный партнер, который всегда содействует реализации всех тех инициатив, которые направлены на патриотическое воспитание поколений. Для нас также важен тот факт, что наш союз является членом Совета по вопросом молодежи при мэре Еревана. Это еще раз свидетельствует о том, что мэрия Еревана придает важность потенциалу молодежи»,-отметил Гарник Мкртичян.
В ходе встречи представители Армянского всеобщего спортивного союза представили мэру Тарону Маргаряну подробности 10-х спортивных игр союза и заверили, что они обеспечат спортивное и праздничное настроение.