Երևանի ավագանու հերթական նիստում, նախքան օրակարգի հարցերին անցնելը, Երևանի քաղաքապետ Տարոն Մարգարյանը տեղեկացրել է, որ ավագանու անդամներ Արմեն Սահակյանը, Գրիգորի Գրիգորյանը և Գուրգեն Եսայանը «Բարգավաճ Հայաստան» խմբակցությունից դուրս գալու դիմում են ներկայացրել: Նաև նշվել է, որ նրանք, օրենքով սահմանված կարգով, կշարունակեն մնալ Երևանի ավագանու անդամներ։ Անցնելով օրակարգի հարցերին՝ ավագանին միաձայն կողմ քվեարկությամբ հավանություն է տվել տնտեսաական գիտությունների դոկտոր, պրոֆեսոր, մանկավարժ Վլադիմիր Հայրապետյանի հուշատախտակը և ԽՍՀՄ գեղարվեստի ակադեմիայի ակադեմիկոս, ԽՍՀՄ և ՀԽՍՀ ժողովրդական նկարիչ Արա Սարգսյանի դիմաքանդակը տեղադրելու մասին որոշման նախագծերին: Ավագանին միաձայն հավանություն է տվել նաև Արցախյան ազատամարտի ընթացքում անհայտ կորածներին նվիրված, ինչպես նաև 20-րդ դարասկզբին զոհված եզդիների հիշատակը հավերժացնող հուշարձաններ տեղադրելու մասին որոշումների նախագծերին: Երևանի ավագանու «Հանրապետական» խմբակցության անդամ, ազգությամբ եզդի Արմեն Ամոյանը եզդիական համայնքի անունից շնորհակալություն է հայտնել ավագանուն՝ որոշմանը միաձայն կողմ քվեարկելու համար։ Ավագանին միաձայն կողմ քվեարկությամբ հավանություն է տվել նաև Երևան քաղաքի Նոր Նորքի 1-ին զանգվածում՝ Գայի պողոտայի և Լվովյան փողոցի հատման տարածքին հարակից նորակառույց զբոսայգին Արցախյան պատերազմի մասնակից, ՀՀ ազգային հերոս Թաթուլ Կրպեյանի անվամբ անվանակոչելու մասին որոշմանը:
Երևանի քաղաքապետի տեղակալ Վահե Նիկոյանը, ներկայացնելով Երևան քաղաքի 2014 թվականի բյուջեի հաշվետվությունը, նշել է, որ այն անկախ աուդիտորական կազմակերպության կողմից հավանության է արժանացել: Համաձայն հաշվետվության՝ բյուջեի փաստացի հավաքագրված ընդհանուր եկամուտները 2013 թվականի փաստացի ցուցանիշից ավելի են 6.8%-ով։ Սեփական եկամուտների փաստացի կատարողականը, համաձայն հաշվետվության, 2013 թվականի համապատասխան ցուցանիշից ավելի է 10.6%-ով։ Վահե Նիկոյանը նաև նշել է, որ հաշվետվության նախագիծը սահմանված կարգով քննարկվել է համապատասխան հանձնաժողովի նիստում, ներկայացվել հանրային քննարկման: Ավագանին քվեարկությամբ հավանություն է տվել 2014 թվականի բյուջեի կատարման հաշվետվությանը:
Ավագանու որոշմամբ ծառայողական ավտոկայանատեղ կազմակերպելու թույլտվություն է տրվել «Դիալաբ» և «Պռոշյանի կոնյակի գործարան» ՍՊԸ-ներին:
Օրակարգում ընդգրկված մյուս հարցերը նույնպես արժանացել են ավագանու հավանությանը:
Նիստի ավարտին Երևանի քաղաքապետը և քաղաքապետարանի աշխատակազմի պատասխանատուները պատասխանել են ավագանու անդամների հարցերին:

В ходе очередного заседания Совета старейшин Еревана, до того как перейти к утверждению повестки дня, мэр Еревана Тарон Маргарян известил, что члены Совета старейшин Армен Саакян, Григорий Григорян и Гурген Есаян представили заявление о выходе из партии «Процветающая Армения». Мэр также отметил, что вышеупомянутые лица, согласно закону, продолжают оставаться членами Совета старейшин Еревана.
Переходя к вопросам повестки дня, Совет старейшин Еревана единогласно одобрил проект решения об установке мемориальной доски, увековечивающих память доктора экономических наук, профессора, педагога Владимира Айрапетяна и барельефа академика академии Изящных Искусств СССР, народного художника СССР и Арм. ССР Ара Саргсяна.
Совет Старейшин Еревана единогласно также одобрил проект решения об установке памятников, увековечивающих память воинов пропавших без вести в Арцахской войне, а также погибших в начале 20-го века езидов.
Единогласно также был одобрен проект решения о переименовании парка который находится в 1-ом микрорайоне административного района Нор Норк именем национального героя Армении, участника Карабахской войны Татула Крпеяна,.
Заместитель мэра Еревана Ваге Никоян представляя отчет о выполнении бюджета города Ереван 2014 года отметил, что отчету о выполнении бюджета была дана положительная оценка со стороны независимой аудиторской фирмы. Совет старейшин Еревана одобрил отчет бюджета 2014 года.
По решению Совета старейшин обществам с ограниченной ответственностью «Диалаб» и «Прошянский коньячных завод» было предоставлено право на организацию служебной автостоянки.
Остальные вопросы, включённые в повестку дня, также удостоились одобрения Совета старейшин. В конце заседания мэр Еревана и руководители подразделений аппарата ответили на вопросы членов Совета старейшин.