Երևանի ավագանին հոկտեմբերի 28-ին գումարված հերթական նիստում հավանություն է տվել հայ երգի երախտավոր Հայրիկ Մուրադյանի, գիտության և մշակույթի ոլորտում մեծ ներդրում ունեցած Գալոյան եղբայրների անուններով, ինչպես նաև Ոսկերիչների փողոցներ անվանակոչելու մասին որոշումների նախագծերին: Վաստակաշատ շինարար Էդիկ Հակոբյանի հիշատակը հավերժացնող հուշատախտակ փակցնելու մասին որոշման նախագիծը ևս արժանացել է ավագանու հավանությանը:
Ավագանին ձայների մեծամասնությամբ հավանություն է տվել նաև Երևան քաղաքի 2015 թվականի բյուջեի կատարման տարեկան հաշվետվության վերաբերյալ անկախ աուդիտ անցկացնելու նպատակով աուդիտորական ծառայություն ներգրավելու մասին որոշման նախագծին:
Երևան համայնքի սեփականություն համարվող բնակարաններից մեկը սեփականության իրավունքով անհատույց օտարելու մասին հարցի քննարկման ժամանակ ավագանու «Բարև Երևան» խմբակցության անդամ Արթուր Գասպարյանը ավագանուն է փոխանցել Քոչինյանների ընտանիքի շնորհակալությունը Երևանի քաղաքապետ Տարոն Մարգարյանին, աշխատակազմի համապատասխան ստորաբաժանումների ղեկավարներին՝ աջակցության և ցուցաբերած մարդասիրական վերաբերմունքի համար:
Օրակարգում ընդգրկված մյուս հարցերը նույնպես արժանացել են ավագանու հավանությանը:
Ավագանու նիստին հաջորդել է հարց ու պատասխանը, որի շրջանակում Երևանի քաղաքապետն ու աշխատակազմի ստորաբաժանումների ղեկավարները պատասխանել են ավագանու անդամների հարցերին:

Совет старейшин Еревана в ходе очередного заседания одобрил проекты решений по наименованию улиц именем исполнителя армянских народных песен Айрика Мурадяна и именем братьев Галоян, которые внесли большой вклад в сферах науки и культуры. Также был одобрен проект решения о присвоении улице наименования «улица Ювелиров». Проект решения об установлении мемориальной доски, увековечивающей память заслуженного строителя Эдика Акопяна, также был одобрен Советом старейшин.
Совет старейшин подавляющим большинством голосов одобрил проект решения о привлечении аудиторской компании для проведения независимого аудита годового отчета о выполнении бюджета города Ереван 2015 года.
Во время обсуждения вопроса о безвозмездном отчуждении одной из квартир, считающихся собственностью общины Еревана, член фракции «Барев, Ереван» Артур Гаспарян передал Совету старейшин слова благодарности семьи Кочинян мэру Еревана Тарону Маргаряну, руководителям соответствующих подразделений аппарата мэрии за содействие и проявленное гуманитарное отношение.