2. Կազմակերպական վարչություն
«Երևանի պատվավոր քաղաքացի» կոչումը շնորհվում է Հայաստանի Հանրապետության և օտարերկրյա պետությունների քաղաքացիներին քաղաքի զարգացման գործում նշանակալի ավանդ ունենալու համար՝ քաղաքի բարօրությանը, բարգավաճմանը միտված անձնական գործունեությունը խրախուսելու նպատակով։
«Արգիշտի Ա» հուշամեդալ
«Արգիշտի Ա» հուշամեդալով պարգևատրվում են Հայաստանի Հանրապետության քաղաքացիները՝ Երևանի զարգացմանը նպաստելու և ակնառու հաջողությունների համար։
«Երևանի զինանշան»
«Երևանի զինանշան» հուշամեդալ շնորհվում է ՀՀ և օտարերկրյա քաղաքացիներին, կազմակերպություններին Երևան քաղաքին բացառիկ ծառայություններ մատուցելու և միջազգային ասպարեզում ձեռք բերած նվաճումների, համաշխարհային արվեստում, գրականության, սպորտի, գիտության մեջ ունեցած մեծ ներդրումների համար։
Երևանի քաղաքապետի ոսկե մեդալ
Երևանի քաղաքապետի ոսկե մեդալով պարգևատրվում են՝ Երևան քաղաքին բացառիկ ծառայություններ մատուցելու և նրա բարօրությանն ուղղված գործունեության համար:
Երևան քաղաքի պատվավոր կոչումներն ըստ մասնագիտությունների շնորհվում են մեծ վաստակի և մասնագիտական գործունեության համար։

«Почетный гражданин Еревана»
Звание «Почетный гражданин Еревана» присваивается гражданам Республики Армения и зарубежных стран за значимый вклад в деле развития города, с целью поощрения деятельности, направленной на благосостояние и процветание города.
Орден «Аргишти первый»
Орденом «Аргишти первый» награждаются граждане РА за содействие развитию Еревана и выдающиеся успехи.
«Герб Еревана»
Памятная медаль «Герб Еревана» присваивается гражданам Республики Армения и зарубежных стран, организациям за службу на благо города Ереван, за достижения на международной арене и большой вклад в мировую культуру, литературу, спорт и науку.
Золотая медаль мэра Еревана
Золотой медалью мэра Еревана награждаются за исключительные заслуги перед городом Ереван и за деятельность, направленную на благосостояние столицы.
Почетные звания Еревана по профессиям присваиваются за большие заслуги и профессиональную деятельность.