Երևանի ավագանին մերժել է Վազգեն Սարգսյանի անվան փողոցը վերանվանել Վուդրո Վիլսոնի անունով
Երևանի ավագանու հերթական նիստում, մինչ օրակարգի հաստատումը, ելույթ են ունեցել ավագանու «Ելք» խմբակցության անդամները և անընդունելի համարել օրակարգում «Երկիր ծիրանի» խմբակցության 3 անդամների հեղինակած 2 հարցերի օրակարգում ներառումը, մասնավորապես նշելով, որ անընդունելի է Սպարապետ Վազգեն Սարգսյանի հիշատակը անարգելուն միտված նման նախաձեռնություններով հանդես գալը: Ըստ այդմ, «Ելք» խմբակցությունը հայտարարել է ավագանու նիստը լքելու իր որոշման մասին և դուրս եկել նիստերի դահլիճից:
Այնուհետ՝ օրակարգի հաստատումից հետո, Երևանի Կենտրոն վարչական շրջանի Վազգեն Սարգսյանի անվան փողոցի՝ Հակոբ Պարոնյանի անվան երաժշտական կոմեդիայի պետական թատրոնից դեպի ՀՀ արտաքին գործերի և ՀՀ արդարադատության նախարարություններ տանող հատվածը Վուդրո Վիլսոնի անվամբ վերանվանելու, ինչպես նաև Երևանի Կենտրոն վարչական շրջանի Վազգեն Սարգսյանի անվան փողոցի հարակից այգում Վուդրո Վիլսոնի հուշարձանը տեղադրելու մասին որոշման նախագիծը ներկայացրել է այն հեղինակած խմբակցության ղեկավարը, որից հետո ծավալվել է բուռն քննարկում: Քննարկման ընթացքում Երևանի ավագանու «Հանրապետական կուսակցություն» խմբակցության անդամներն անընդունելի են համարել ՀՀ ազգային հերոս, Սպարապետ Վազգեն Սարգսյանի անվան փողոցը որևէ մեկի անունով վերանվանելու կամ անվանափոխելու նախաձեռնությունը: Քննարկմանը հաջորդած քվեարկությամբ Երևանի ավագանին 47 դեմ, 3 կողմ ձայների հարաբերակցությամբ մերժել է Վազգեն Սարգսյանի անվան փողոցի վերոնշյալ հատվածը Վուդրո Վիլսոնի անվամբ վերանվանելու և հարակից այգում վերջինիս հուշարձանը տեղադրելու «ԵԾ» խմբակցության հեղինակած որոշման նախագիծը:
Երևանի ավագանին քվեարկությամբ մերժել է նաև վերոնշյալ խմբակցության հեղինակած՝ «Մարտի 1-ի զոհերի հիշատակը հավերժացնող հուշարձանի տեղադրման մասին» որոշման նախագիծը:

Совет старейшин Еревана отклонил предложение о переименовании улицы Вазгена Саргсяна в улицу Вудро Вильсона
19.03.2018
В ходе очередного заседания Совета старейшин Еревана, до утверждения повестки дня, выступили члены фракции «Елк» Совета и посчитали неприемлемым включение в повестку дня двух вопросов от фракции «Еркир цирани», в частности отметив, что подобные акции, выражающие неуважение к памяти Спарапета Вазгена Саргсяна, недопустимы.
Таким образом, фракция «Елк» объявила о своем решении покинуть заседание Совета старейшин.
После утверждения повестки дня, председатель партии «Еркир цирани» представила разработанный фракцией проект решения о переименовании участка улицы им. Вазгена Саргсяна административного района Кентрон (от государственного театра музыкальной комедии им. А. Пароняна до министерств юстиции и министерства иностранных дел РА) в улицу Вудро Вильсона, а также установке памятника Вильсону в парке, прилегающем к улице им. Вазгена Саргсяна. Представленный проект решения подвергся бурному обсуждению.
В ходе обсуждения члены фракций «Республиканская партия» и «Елк» Совета старейшин Еревана посчитали неприемлемым инициативу переименования улицы, носящей имя Национального героя РА, Спарапета Вазгена Саргсяна.
В итоге, Совет старейшин Еревана соотношением голосов 47 «против» и 3 «за» отклонил вышеупомянутый проект решения фракции «Еркир цирани» о переименовании улицы Вазгена Саргсяна в улицу Вудро Вильсона.
Советом старейшин Еревана был отклонен также другой проект решения, представленный фракцией «Еркир цирани» «Об установке памятника, увековечивающего память жертв событий 1 марта».