Հայկ Մարությանն ընդունել է Ուրուգվայի ԱԳ նախարար Ռոդոլֆո Նին Նովոային
Երևանի քաղաքապետ Հայկ Մարությանն ընդունել է Ուրուգվայի Արևելյան Հանրապետության արտաքին գործերի նախարար Ռոդոլֆո Նին Նովոային:
Ողջունելով հյուրին՝ քաղաքապետ Մարությանը նշել է, որ հայ-ուրուգվայական հարաբերությունների բարձր մակարդակը պարտավորեցնում է խորացնել կապերը երկու երկրների մայրաքաղաքների միջև: Հայկ Մարությանի խոսքով՝ Երևանը և Մոնտեվիդեոն կարող են համագործակցել և փոխանակել փորձառությունը քաղաքային տնտեսության կառավարման ոլորտի բոլոր ուղղություններում։
Իր հերթին Ռոդոլֆո Նովոան, որը նախկինում զբաղեցրել է մայրաքաղաք Մոնտեվիդեոյի քաղաքապետի պաշտոնը, պատրաստակամություն է հայտնել աջակցելու քաղաքների միջև կապերի խորացմանը՝ նշելով, որ տպավորված է երևանյան կյանքի աշխուժությամբ:
Զրուցակիցները քննարկել են երկկողմ հետաքրքրություն ներկայացնող մի շարք թեմաներ, մասնավորապես, Երևանում Ուրուգվայի հրապարակի բարեկարգմանը, Մոնտեվիդեոյի և Երևանի միջև համագործակցության համաձայնագրի կնքմանը և այլ ոլորտներին վերաբերող:

Айк Марутян принял главу МИД Уругвая Родольфо Нин Новоа
Мэр Еревана Айк Марутян принял министра иностранных дел Восточной Республики Уругвай Родольфо Нина Новоа.
Поприветствовав гостя, мэр Марутян отметил, что высокий уровень армяно-уругвайских отношений обязывает углублять связи между столицами двух стран. По словам Айка Марутяна, Ереван и Монтевидео могут сотрудничать и обмениваться опытом по всем направлениям управления городским хозяйством.
В свою очередь Родольфо Нин Новоа, ранее занимавший пост мэра Монтевидео, выразил готовность содействовать углублению связей между городами, отметив, что впечатлен активностью столичной жизни.
Собеседники обсудили ряд вопросов, представляющих взаимный интерес, в том числе, благоустройство площади Уругвая в Ереване, подписание соглашения о сотрудничестве между Монтевидео и Ереваном, а также вопросы, касающиеся различных сфер.