Քաղաքապետ Հայկ Մարությանն ընդունել է ԱՄՆ դեսպան Լին Թրեյսիին
Երևանի քաղաքապետ Հայկ Մարությանն ընդունել է Հայաստանի Հանրապետությունում Ամերիկայի Միացյալ Նահանգների նորանշանակ արտակարգ և լիազոր դեսպան տիկին Լին Թրեյսիին:
Շնորհավորելով հյուրին մեր երկրում դիվանագիտական առաքելությունն սկսելու կապակցությամբ՝ քաղաքապետ Մարությանը նշել է, որ Երևանը կարևորում է ամերիկյան քաղաքների հետ համագործակցությունը: Քաղաքապետը դեսպան Թրեյսիին ներկայացրել է մայրաքաղաք Երևանի հիմնական առաջնահերթություններն ու խնդիրները և հույս հայտնել, որ քաղաքի զարգացման ծրագրերում ամերիկյան կողմն իր մասնակցությունը կունենա:
«Համոզված եմ, որ Երևանի քաղաքապետարանի և ՀՀ-ում ԱՄՆ դեսպանության միջև համագործակցությունը կշարունակվի, Երևանի քաղաքապետարանը իր լիազորությունների շրջանակում մշտապես պատրաստակամ է աջակցելու դեսպանությանը», - ասել է Հայկ Մարությանը։
Իր հերթին Միացյալ Նահանգների դեսպանը կարևորել է ԱՄՆ-ի և ՀՀ-ի տեղական ինքնակառավարման մարմինների միջև համագործակցությունը՝ նշելով, որ դեսպանությունն իր կողմից հնարավորինս կնպաստի այդ համագործակցության խորացմանը:
«Միացյալ Նահանգները շարունակում է սատարել տեղական ինքնակառավարման ամուր համակարգի կայացմանը Հայաստանում: Ուրախ եմ, որ առիթ ունեցա քաղաքապետարանում հանդիպելու Ձեզ և վերահաստատելու Երևանի քաղաքապետարանի հետ հետագա համագործակցության մեր պատրաստակամությունը», - նշել է դեսպան Թրեյսին:

Мэр Айк Марутян принял посла США Линн Трейси
Мэр Еревана Айк Марутян принял новоназначенного Чрезвычайного и Полномочного посла Соединенных Штатов Америки в Армении Линн Трейси.
Поздравив посла с началом дипломатической миссии в нашей стране, мэр Марутян отметил, что Ереван придает важность сотрудничеству с городами США. Мэр представил послу Трейси основные приоритеты и проблемы Еревана, выразив надежду, что американская сторона будет участвовать в программах развития города.
«Убежден, что сотрудничество между мэрией Еревана и посольством США в Армении будет носить продолжительный характер. Мэрия в свою очередь и в рамках своих полномочий и впредь готова содействовать посольству»,-отметил Айк Марутян.
Посол США в РА в свою очередь подчеркнула важность сотрудничества между органами местного самоуправления США и РА, отметив, что посольство будет способствовать углублению установленного сотрудничества.
«Соединенные Штаты продолжают поддерживать становление системы местного самоуправления в Армении. Рада встречи с Вами и хочу подтвердить нашу готовность к дальнейшему сотрудничеству с мэрией Еревана»,-отметила посол Трейси.