Քաղաքապետ Տարոն Մարգարյանը հանդիպել է Մոնրեալի պատվիրակության հետ
Քաղաքապետ Տարոն Մարգարյանը հանդիպել է Համահայկական ձմեռային առաջին խաղերին մասնակցելու նպատակով Հայաստան այցելած Կանադայի Մոնրեալ քաղաքի պատվիրակության հետ: Ողջունելով հյուրերին` քաղաքապետ Տարոն Մարգարյանը նկատել է, որ Համահայկական խաղերի անցկացումն իսկապես լուրջ խթան է Հայաստան-Սփյուռք կապերի ամրապնդման հարցում. «Երևանը համայն հայության մայրաքաղաքն է, և մեր դռները միշտ բաց են մեր բոլոր հայրենակիցների առջև: Նաև հաշվի առնելով, որ Մոնրեալը Երևանի քույր քաղաքներից մեկն է, համոզված ենք, որ տեղի հայ համայնքի անմիջական աջակցությամբ երկու քաղաքների միջև փոխգործակցությունն էլ ավելի կընդլայնվի ու գործնական ընթացք կստանա»,- ընդգծել է Տարոն Մարգարյանը:
Շնորհակալություն հայտնելով ջերմ ընդունելության համար՝ Համահայկական խաղերի Մոնրեալ քաղաքի ատենապետ, Համահայկական համաշխարհային կոմիտեի անդամ  Պողոս Փոլքիշյանն, օգտվելով առիթից, Երևանի քաղաքապետին է փոխանցել Մոնրեալի նորընտիր քաղաքապետ Դենի Կոդերի ջերմ ողջույններով նամակը, որում վերջինս հույս է հայտնել, որ առաջին իսկ հնարավորության դեպքում երկու քաղաքապետերը կհանդիպեն ու կքննարկեն երկկողմ կապերի փոխշահավետ զարգացման ու ընդլայնման հեռանկարները:
Շնորհակալություն հայտնելով գործընկերոջ նամակը փոխանցելու համար՝ Տարոն Մարգարյանն իր հերթին հյուրերին է փոխանցել Մոնրեալի քաղաքապետին պաշտոնական այցով Երևանում հյուրընկալելու իր հրավերը՝  երկու քաղաքների միջև հարաբերությունների սերտացման հարցերն առավել հանգամանալի քննարկելու համար:

Мэр Тарон Маргарян встретился с делегацией Монреаля
Мэр Тарон Маргарян встретился с делегацией канадского города Монреаль, посетившей Армению с целью участия в первых Всеармянских зимних играх. Поприветствовав гостей, мэр Тарон Маргарян заметил, что проведение Всеармянских игр способствует укреплению связи Армении и Диаспоры: ''Ереван - столица всех армян, и наши двери всегда открыты перед нашими соотечественниками. И учитывая, что Монреаль город-побратим Еревана, мы уверены, что с помощью армянской общины сотрудничество между двумя городами будет расширено и перейдет в более деловую плоскость'',- подчеркнул Тарон Маргарян.
Поблагодарив за теплый прием, председатель Всеармянских игр города Монреаль, член Всеармянского всемирного комитета Погос Полкишян, пользуясь случаем, передал мэру Еревана письмо новоизбранного мэра Монреаля Дени Кодера, в котором мэр выразил надежду, что в скором времени мэры двух городов встретятся и обсудят перспективы развития и расширения двухсторонних связей.
Тарон Маргарян в свою очередь передал гостю приглашение, предназначенное для мэра Монреаля, посетить с официальным визитом Ереван для обсуждения вопросов развития отношений между двумя городами.