Քաղաքապետ Տարոն Մարգարյանը ներկա է գտնվել «Հայաստան-Սփյուռք» հինգերորդ համաժողովի բացման արարողությանը
Ալեքսանդր Սպենդիարյանի անվան օպերայի և բալետի ազգային ակադեմիական թատրոնում տեղի է ունեցել «Հայաստան-Սփյուռք» հինգերորդ համաժողովի բացման հանդիսավոր արարողությունը, որին ներկա են գտնվել Ն.Ս.Օ.Տ.Տ. Գարեգին Բ Ամենայն հայոց կաթողիկոսը, Ն.Ս.Օ.Տ.Տ. Արամ Ա Մեծի Տանն Կիլիկիո կաթողիկոսը, ԼՂՀ նախագահ Բակո Սահակյանը, ՀՀ վարչապետ Հովիկ Աբրահամյանը, Երևանի քաղաքապետ Տարոն Մարգարյանը, պաշտոնատար այլ անձինք և բազմաթիվ հյուրեր: Արդեն ավանդական դարձած «Հայաստան-Սփյուռք» հինգերորդ համաժողովին այս տարի մասնակցության հայտ է ներկայացրել ավելի քան 1000 ներկայացուցիչ աշխարհի 60 երկրներից: Համաժողովը մեկնարկել է լիագումար նիստով, որի ընթացքում ներկաները հանդես են եկել ելույթներով:

Мэр Еревана Тарон Маргарян принял участие на церемонии открытия 5-ого форума «Армения-Диаспора»
В Национальном академическом театре оперы и балета имени А. Спендиаряна состоялось торжественное открытие 5-ого форума «Армения-Диаспора», в котором приняли участие Католикос всех армян Гарегин Второй, католикос Великого Дома Киликийского Арам Первый, президент Нагорно-Карабахской Республики Бако Саакян, премьер-министр РА Овик Абрамян, мэр Еревана Тарон Маргарян, другие официальные лица и многочисленные гости.
Для участия на традиционном 5-ом форуме «Армения-Диаспора» в этом году подали заявки более 1000 представителей из 60 стран.