Մեկնարկել է ՀՀ երջանկահիշատակ վարչապետ Անդրանիկ Մարգարյանի հիշատակին նվիրված Հայաստանի Դուքենդո ֆեդերացիայի 11-րդ հուշամրցաշարը
24.03.2018
Երևանի քաղաքապետ Տարոն Մարգարյանը ներկա է գտնվել ՀՀ երջանկահիշատակ վարչապետ Անդրանիկ Մարգարյանի հիշատակին նվիրված Հայաստանի Դուքենդո ֆեդերացիայի կողմից արդեն ավանդական դարձած հուշամրցաշարի բացման հանդիսավոր արարողությանը: Տասնմեկ տարի անընդնմեջ կազմակերպվող հուշամրցաշարին այս տարի մասնակցում են շուրջ 1000 մարզիկներ Երևանից և ՀՀ մարզերից, ինչը պատասխանատուների խոսքով աննախադեպ ցուցանիշ է:
Դուքենդո միջազգային ֆեդերացիայի նախագահ Գոռ Վարդանյանը և Հայաստանի Դուքենդո ֆեդերացիայի նախագահ Հայկ Վարդանյանը շնորհակալություն հայտնելով Երևանի քաղաքապետին ֆեդերացիային մշտապես աջակցելու, ինչպես նաև հուշամրցաշարի կազմակերպման և անցկացման գործում ունեցած ներդրման համար, նկատել են, որ 2008թ.-ից անընդմեջ կազմակերպվող հուշամրցաշարը երեխաների ֆիզիկական պատրաստվածությունը ստուգելուն զուգահեռ նպատակ ունի սերունդների մեջ նաև հայրենասիրության ու հայրենիքի հանդեպ պատասխանատվության զգացում սերմանել:
Հուշամրցաշարի բացման հանդիսավոր արարողության շրջանակում Դուքենդո Ավան մասնաճյուղի մարզիկները հանդես են եկել ցուցադրական ելույթներով:

Стартовал 11-й мемориальный турнир федерации Дукендо Армении, посвященный памяти премьер-министра РА Андраника Маргаряна
24.03.2018
Мэр Еревана Тарон Маргарян присутствовал на торжественной церемонии открытия мемориального турнира федерации Дукендо Армении, посвященный памяти премьер-министра РА Андраника Маргаряна. В ставшем традиционным турнире, который проходит уже 11-й год, участвуют почти 1000 спортсменов из Еревана и областей РА.
Президент Международной федерации Дукендо Гор Варданян и президент Федерации Дукендо Армении Айк Варданян выразив благодарность мэру Еревана за постоянное содействии в организации и проведении турнира, отметили, что цель проведения турнира, который проходит с 2008 года, параллельно с проверкой физподготовки детей, сформировать у них чувство патриотизма и ответственности к родине.
В рамках торжественной церемонии открытия мемориального турнира спортсмены из филиала Дукендо-Аван выступили с показательными номерами.