Նոր բնակարան` Բալյանների բազմազավակ ընտանիքին
Երևանի քաղաքապետ Տարոն Մարգարյանը նոր բնակարանի բանալիներ է հանձնել Երևանի բնակիչ Հայկ Բալյանի բազմազավակ ընտանիքին: Հինգ անչափահաս երեխաներ ունեցող ընտանիքը, որը վերջին տարիներին ակտիվորեն մասնակցում է ՀՀ նախագահի մրցանակի համար անցկացվող «Լավագույն մարզական ընտանիք» հանրապետական մրցույթին և 2013 թվականին էլ արժանացել է «Լավագույն մարզական ընտանիք» վկայագրին, երկար տարիներ սպասել է բնակարանի։
Քաղաքապետ Տարոն Մարգարյանի առաջարկով Երևանի ավագանին փետրվարի 10-ի նիստում միաձայն որոշում կայացրեց Երևան համայնքի սեփականությունը համարվող Մարգարյան փողոցի հ. 37 շենքի հ. 73 բնակարանը սեփականության իրավունքով անհատույց նվիրելու Հայկ Բալյանի ընտանիքին:
Շնորհավորելով Բալյաններին` քաղաքապետ Տարոն Մարգարյանը համոզմունք է հայտնել, որ նրանց ընտանիքի օրինակով մայրաքաղաքում կավելանա սպորտով զբաղվող և առողջ ապրելակերպի ջատագով ընտանիքների թիվը:
«Քաղաքապետարանը պատրաստ է աջակցելու մեր բոլոր այն համաքաղաքացիներին, ովքեր իրենց ներդրումն ունեն մայրաքաղաքի թե՛ մարզամշակութային կյանքի աշխուժացման և թե՛ առողջ ապրելակերպի խթանման հարցում: Ձեր դեպքում առանձնակի գնահատանքի է արժանի նաև բազմազավակ ընտանիք լինելու հանգամանքը, ինչը ևս մեր կողմից մշտապես կարևորվել է և, վստահեցնում եմ, որ մենք շարունակելու ենք աջակցել բազմազավակ մեր բոլոր համաքաղաքացիներին», - նշել է Տարոն Մարգարյանը՝ մաղթելով, որ նոր բնակարանը Բալյանների ընտանիքի համար դառնա ընտանեկան ջերմության և անմնացորդ սիրո անառիկ ամրոց, որը նրանք կվայելեն առողջ ու երջանիկ:
Հայկ Բալյանը, իր և ընտանիքի բոլոր անդամների անունից շնորհակալություն հայտնելով քաղաքապետ Տարոն Մարգարյանին և Երևանի ավագանուն սոցիալական կարևորագույն նշանակություն ունեցող այս նախաձեռնության համար, նշել է, որ հինգ անչափահաս երեխաներից բաղկացած իրենց ընտանիքը երկար տարիներ է, ինչ բնակարանի կարիք ուներ: «Բնակարան ունենալը մեր ընտանիքի համար անիրականանալի երազանք էր թվում: Եվ այսօր, պարոն քաղաքապետ, Դուք ուղղակի իրականացրեցիք այդ երազանքը, ինչի համար իսկապես շնորհակալ ենք Ձեզ», - նշել է Հայկ Բալյանը:

Новая квартира - многодетной семье Балян
Мэр Еревана Тарон Маргарян вручил ключи от новой квартиры, многодетной семье жителя Еревана Айка Баляна. Семья, имеющая 5 несовершеннолетних детей, долгие годы ждала этой квартиры. Отметим, что семья Баляна в последние годы активно участвует в республиканском конкурсе «Лучшая спортивная семья» на приз Президента РА и в 2013 году была удостоена сертификата «Лучшая спортивная семья».
По предложению мэра Тарона Маргаряна в ходе заседания Совет старейшин Еревана, единогласно было приняло решение о предоставлении семье Балян квартиры по адресу ул. Маргаряна 37, кв. 73..
Поздравив семью, мэр Тарон Маргарян выразил уверенность, что они станут примером для остальных, и в столице увеличится число семей, которые будут заниматься спортом и вести активный образ жизни.
«Мэрия Еревана готова помочь всем тем согражданам, которые вносят свой вклад в активизацию культурной жизни столицы и пропагандируют здоровый образ жизни. В вашем случае заслуживает особой признательности также фактор вашей многодетной семьи»,- отметил Тарон Маргарян.
Поблагодарив мэра Еревана Тарона Маргаряна и Совет Старейшин Еревана, Айк Балян отметил, что их семья мечтала о собственной квартире.
«Господин мэр, сегодня вы исполнили нашу мечту, за что мы действительно очень благодарны Вам»,- отметил Айк Балян.