Նոր Նորքում քաղաքապետ Տարոն Մարգարյանը հետևել է նոր ճանապարհահատվածի կառուցման աշխատանքներին
Նոր Նորք վարչական շրջան կատարած աշխատանքային շրջայցի ընթացքում քաղաքապետ Տարոն Մարգարյանը վարչական շրջանի ղեկավարի ուղեկցությամբ այցելել է Վիլնյուսի փողոցի շարունակությունը հանդիսացող՝ 8-րդ զանգվածը 9-րդին կապող նոր կառուցվող ճանապարհահատվածի շինհրապարակ և շրջելով ճանապարհի երկայնքով՝ տեղում հետևել աշխատանքների ընթացքին:
Դեռևս տասնամյակներ առաջ՝ խորհրդային տարիներին նախատեսված ճանապարհի կառուցումն իրականացվում է որպես քաղաքապետի կողմից տեղի բնակիչներին տրված նախընտրական խոստում:
Շրջայցի պահին ընթանում էին նոր կառուցվող ավտոճանապարհի հողահարթեցման աշխատանքները: Պատասխանատուները, քաղաքապետին ներկայացնելով շինարարական աշխատանքների ներկա փուլը նշել են, որ անձրևաջրերի հեռացումն ապահովելու նպատակով ճանապարհի սկզբնամասի աջ և ձախ կողմերում տեղադրվելու են 2-ական ջրընդունիչներ: Նոր կառուցվող ճանապարհահատվածը, համաձայն նախագծի, կունենա 537մ երկարություն և 8-11մ լայնություն: Կտեղադրվեն 1052 գծմ բազալտե և 997 գծմ միաձույլ բետոնե եզրաքարեր։ Ճանապարհի երթևեկելի մասում կկատարվի 4795քմ և 762 քմ մայթերի ասֆալտապատում։
Քաղաքապետը հանձնարարել է խստորեն վերահսկել կատարվող աշխատանքները՝ հատուկ ուշադրություն դարձնելով որակի ապահովմանը:
«Տարիներ շարունակ Նոր Նորքի վերջին զանգվածներում բնակվող մեր համաքաղաքացիները 8-ից 9-րդ զանգված գնալու համար օգտվել են գործող հիմնական ճանապարհից: Մինչդեռ հատակագիծը հնարավորություն էր տալիս շարունակել այն և ունենալ նաև նոր՝ այլընտրանքային ճանապարհ: Բնակիչների հետ հանդիպումների ժամանակ պարբերաբար բարձրացվել է այս հարցը, և 2014 թվականի շինբարեկարգման ծրագրերում ընդգրկեցինք նաև այս ճանապարհահատվածի շինարարությունը, որն էապես կթեթևացնի ու կբեռնաթափի երթևեկը»,-ընդգծել է Երևանի քաղաքապետ Տարոն Մարգարյանը:

Мэр Тарон Маргарян в Нор Норке наблюдал за строительными работами новой дороги
В рамках рабочего визита в административный район Нор Норк, мэр Еревана Тарон Маргарян в сопровождении руководителя административного района, побывал на строительной площадке новой дороги , которая является продолжением улицы Вильнюса и связывает 8-ой массив Нор Норка с 9-ым, и пройдя по дороге на месте наблюдал за ходом работ.
Строительство дороги, которое ещё несколько десятилетий назад было предусмотрено в советское время, сегодня реализуется как предвыборные обещания, данное мэром Еревана, местным жителям. Во время рабочего визита проводились работы по выравниванию уровня земли новой дороги.
Ответственные лица, представляя мэру нынешний этап строительных работ отметили, что для обеспечения отвода дождевых вод на левой и правой сторонах дороги будут установлены по 2 водоприёмника. Согласно проекту, новая дорога будет иметь длину в 537 метра и ширину от 8 до 11 метра. Будут установлены также бордюры и проведены работы по укладке асфальта на тротуарах.
Мэр поручил строго следить за работами и уделять особое внимание обеспечению качества.
«Многие годы наши граждане, чтобы от 8-го массива добраться до 9-го, пользовались действующей основной дорогой, в то время как проект давал возможность продолжить её и иметь новую, альтернативную дорогу. Во время встреч с жителями этот вопрос периодически поднимался, и строительство этой дороги мы внесли в программу строительства и благоустройства 2014 года, которое существенно облегчит и разгрузит трафик»,- подчеркнул мэр Еревана Тарон Маргарян.