Պատվոգրեր և շնորհակալագրեր՝ Արտակարգ իրավիճակների աշխատողի օրվա առթիվ
Երևանի քաղաքապետի տեղակալ Դավիթ Օհանյանը Արտակարգ իրավիճակների աշխատողի օրվա առիթով հյուրընկալել է ՀՀ ԱԻՆ ծառայության մի շարք աշխատակիցների: Շնորհավորելով նրանց մասնագիտական տոնի առթիվ՝ քաղաքապետի տեղակալը նշել է, որ փրկարար ծառայության աշխատակիցների աշխատանքն անգնահատելի է, քանի որ նրանք իրենց կյանքը վտանգի տակ դնելով մեծ դժվարություններ են հաղթահարում, որպեսզի օգնության հասնեն այս կամ այն արտակարգ իրավիճակում հայտնված մարդկանց: Դավիթ Օհանյանը նաև կարևորել է Երևանի քաղաքապետարանի և Փրկարար ծառայության միջև համագործակցությունը, որն արդեն մի քանի տարի է, ինչ ակնհայտ արդյունքներ է գրանցում:
Այնուհետ մասնագիտական բարձր պատրաստականության, ծառայողական պարտականությունների կատարման ընթացքում ձեռք բերած հաջողությունների համար փոխքաղաքապետ Դավիթ Օհանյանը Երևանի քաղաքապետի պատվոգրեր է հանձնել ՀՀ ԱԻՆ աշխատակազմի փրկարար ծառայության Երևան քաղաքի փրկարար վարչության Շենգավիթ բաժնի պետ, փ/ծ մայոր Ահարոն Գևորգյանին, Աջափնյակ բաժնի թիվ 7 ՀՓՋ-ի հրամանատար-բաժնի պետի տեղակալ, փ/ծ փոխգնդապետ Սամվել Մարտիրոսյանին և Կենտրոն բաժնի թիվ 8 ՀՓՋ-ի խմբի պետ, փ/ծ կապիտան Ահարոն Ղազարյանին:
ՀՀ ԱԻՆ աշխատակազմի փրկարար ծառայության Երևան քաղաքի փրկարար վարչության Ավան բաժնի թիվ 11 ՀՓՋ-ի վարորդ-մեխանիկ, փ/ծ ավագ Ավետիք Պողոսյանը, Էրեբունի բաժնի թիվ 3 ՀՓՋ-ի օղակի հրամանատար, փ/ծ ավագ Արմեն Սահակյանը, Օպերատիվ պլանավորման և բնակչության պաշտպանության բաժնի առաջին կարգի մասնագետ Մարինե Մարկոսյանն էլ պարգևատրվել են շնորհակալագրերով:

Почетные и благодарственные грамоты по случаю Дня работника чрезвычайных ситуаций
По случаю Дня работника чрезвычайных ситуаций, заместитель мэра Еревана Давид Оганян принял сотрудников службы МЧС РА. Поздравив их с профессиональным праздником, заместитель мэра отметил, что работа сотрудников Службы спасения неоценима, поскольку ставя под угрозу свою собственную жизнь, они помогают всем тем, кто находится в той или иной чрезвычайной ситуации. Давид Оганян подчеркнул также важность сотрудничества мэрии Еревана и Службы спасения.
За высокий уровень профессиональной подготовки и достигнутые успехи во время исполнения служебных обязанностей Давид Оганян вручил почетные грамоты мэра Еревана начальнику отдела Шенгавита спасательного управления города Ереван Службы спасения аппарата МЧС РА, майору с/с Агарону Геворгяну, командиру пожарно-спасательного отряда N7 отделения Ачапняк, заместителю начальника отдела, подполковнику с/с Самвелу Мартиросяну и начальнику пожарно-спасательного отряда N8 отделения Кентрон, капитану с/с Агарону Казаряну.