Տոնական օրերին Երևանի քաղաքապետարանի ենթակայության թանգարաններն ունեցել են շուրջ 350 այցելու
«Նոր տարին Երևանում 2018» միջոցառումների ծրագրի շրջանակում Ամանորի և Սուրբ ծննդյան տոների առթիվ հունվարի 2-7-ը մայրաքաղաքի բնակիչների և հյուրերի համար բաց են եղել Երևանի քաղաքապետարանի ենթակայության Երևան քաղաքի պատմության, Ժամանակակից արվեստի թանգարանների և «Էրեբունի» պատմահնագիտական արգելոց-թանգարանի դռները:
Երևան քաղաքի պատմության թանգարանում կազմակերպվել է «Լինում է, չի լինում երեք տոնածառ» թեմատիկ ամանորյա ցուցադրությունը, որին այցելել են նաև բազմաթիվ դպրոցականներ:
Երևանի քաղաքապետարանի աշխատակազմի մշակույթի վարչությունից տեղեկացնում են, որ նշված օրերին համայնքային թանգարաններն ունեցել են շուրջ 350 այցելու, որոնց գերակշիռ մասը եղել են զբոսաշրջիկներ ՌԴ-ից, Իտալիայից, ԱՄՆ-ից, Թայլանդից, արաբական մի շարք երկրներից:

В праздничные дни муниципальные музеи Еревана посетили 350 человек
По случаю Нового года и Рождества, в рамках программы мероприятий «Новый год в Ереване 2018», со 2-го по 7-е января для горожан и гостей столицы были открыты музеи, находящиеся в ведомстве мэрии Еревана: музей истории города Ереван, музей современного искусства и историко-археологический музей-заповедник «Эребуни».
В музее истории Еревана была организована новогодняя выставка «Жили-были три елки», которую посетили также многочисленные школьники.
Как сообщает управление культуры аппарата мэрии Еревана, за указанный период муниципальные музеи приняли около 350 посетителей, большинство из которых были туристы из России, Италии, США, Таиланда, ряда арабских стран.