Ապրիլի 28-ին կկազմակերպվի երևանաբնակ զինծառայողների ծնողների հերթական այցը սահմանամերձ զորամասեր
Երևանի քաղաքապետարանում կայացած աշխատանքային հերթական խորհրդակցության ժամանակ քաղաքապետ Տարոն Մարգարյանն աշխատակազմի համապատասխան ստորաբաժանումներին և վարչական շրջանի ղեկավարներին հանձնարարել է նախապատրաստական աշխատանքներ տանել ապրիլի 28-ին սահմանամերձ գոտիներում ծառայող երևանաբնակ ժամկետային զինծառայողների ծնողների զորամասեր հերթական այցը կազմակերպելու ուղղությամբ:
«Արդեն 5 տարի է` բարի ավանդույթ ենք դարձրել տարին երկու անգամ սահմանամերձ զորամասերում ծառայող երևանաբնակ զինծառայողների ծնողների զորամասեր այցերի կազմակերպումը, ինչն, իրոք, սպասված է թե՛ ծնողների և թե՛ մեր զինվորների համար: Նաև փաստենք, որ ՀՀ պաշտպանության նախարարության հետ համագործակցությամբ բանակ-հասարակություն կապի ամրապնդմանն ուղղված մեր այս նախաձեռնությունը մեծ գոհունակությամբ է ընդունվել մեր բոլոր գործընկերների կողմից: Ըստ այդմ, Պաշտպանության նախարարության և Ճանապարհային ոստիկանության հետ համատեղ պատշաճ պետք է նախապատրաստվել ապրիլի 28-ին հերթական այցի կազմակերպմանը։ Հատուկ ուշադրություն դարձրեք, որ իրենց զինվոր որդիներին այցելելու ցանկություն ունեցող որևէ ծնող դուրս չմնա ցանկից»,- ընդգծել է քաղաքապետ Տարոն Մարգարյանը:
Խորհրդակցության ժամանակ քաղաքապետ Տարոն Մարգարյանն աշխատակազմի մշակույթի և տուրիզմի վարչությանն ու վարչական շրջանների ղեկավարներին հանձնարարել է Արարատյան Հայրապետական թեմի հետ համատեղ մշակել ծրագիր` ապրիլի 16-ին Հիսուս Քրիստոսի հրաշափառ Հարության տոնը (Սուրբ Զատիկ) տեղերում պատշաճ մակարդակով կազմակերպելու և անցկացնելու համար։

28-го апреля будет организован очередной визит родителей военнослужащих, проживающих в Ереване, в приграничные воинские части
Во время очередного рабочего совещания в мэрии Еревана, мэр Тарон Маргарян поручил соответствующим подразделениям аппарата мэрии и руководителям административных районов начать подготовительные работы по организации посещений родителей призывников из Еревана, проходящих службу в приграничных воинских частях. Визит родителей намечен на 28-е апреля.
«Уже 5-й год стало доброй традицией дважды в год организовывать визит родителей военнослужащих, проживающих в Ереване, в приграничные воинские части. Стоит также отметить, что реализуемая совместно с министерством обороны РА наша инициатива, направленная на укрепление связи армия – общество, с большим воодушевлением принимается как родителями и их детьми, так и нашими партнерами. Следовательно, совместно с министерством обороны РА и дорожной полицией необходимо 28-ого апреля должным образом организовать очередной визит. Обратите особое внимание, чтобы все родители, желающие посетить своих сыновей, были включены в программу»,-подчеркнул мэр Тарон Маргарян.
В ходе совещания, управлению культуры и туризма аппарата мэрии и руководителям административных районов мэр Тарон Маргарян поручил совместно с Араратской Патриаршей епархией подготовиться к мероприятиям, намеченным на 16-е апреля и приуроченным к празднику Светлого Христового  Воскресения (Пасха).