Երևանի քաղաքապետ Տարոն Մարգարյանը հյուրընկալել է ռուս տիեզերագնացների
Երևանի քաղաքապետ Տարոն Մարգարյանը հյուրընկալել է ՌԴ Զվյոզդնի քաղաքի քաղաքապետ, տիեզերագնաց Վալերի Տոկարևի գլխավորությամբ Երևան ժամանած ռուս տիեզերագնացների, ովքեր Հայաստան են այցելել՝ մասնակցելու երեկ մեկնարկած «Թենիսի Հայկական սփյուռքի գավաթի» 12-րդ առաջնությանը: Հանդիպմանը մասնակցել է նաև Մոսկվայում Երևանի քաղաքապետարանի ներկայացուցչության ղեկավար Մակար Նահապետյանը:
Ողջունելով հյուրերին` քաղաքապետ Տարոն Մարգարյանը համոզմունք է հայտնել, որ հյուրերը կհասցնեն վայելել Երևանի ջերմությունն ու հմայքը և իրենց հետ կտանեն Երևանի մասին հաճելի հիշողություններ:
«Երևանն իսկապես հյուրընկալ ու հյուրասեր քաղաք է, և համոզված եմ, որ այս օրերին դուք կկարողանաք լիարժեք վայելել մեր քաղաքի ջերմությունը: Շատ ուրախ ենք, որ այս տարի դուք ևս դարձել եք «Թենիսի Հայկական սփյուռքի գավաթի» 12-րդ առաջնության մասնակիցներ, որը համախմբում է ինչպես սփյուռքահայերին, այնպես էլ մեր բարեկամ ու գործընկեր քաղաքների մարզասեր բնակիչներին»,- նշել է Տարոն Մարգարյանը:
Շնորհակալություն հայտնելով ջերմ ընդունելության համար՝ հյուրերը նշել են, որ հիացած են հնամենի մայրաքաղաքի զարգացման տեմպերով ու բնակիչների ջերմ վերաբերմունքով: Ռուս տիեզերագնացներ Ալեքսանդր Իվանչենկովն ու Սերգեյ Տրեշյովն էլ, ովքեր արդեն երկրորդ անգամ են այցելում Երևան, ընդգծել են, որ իրենց համար Հայաստանի մայրաքաղաքը հարազատ տան նման է, որտեղ անցկացրած օրերն իսկապես հիշարժան են:

Мэр Тарон Маргарян принял российских космонавтов
Мэр Еревана Тарон Маргарян принял российских космонавтов, во главе с мэром Звездного городка РФ, космонавта Валерия Токарева, прибывших в Ереван для участия в 12-ом розыгрыше Кубка диаспоры по теннису. Во встрече принял также участие руководитель представительства мэрии Еревана в столице РФ Макар Нагапетян.
Поприветствовав гостей, мэр Тарон Маргарян выразил уверенность в том, что гости успеют насладиться теплотой и очарованием Еревана.
«Ереван действительно гостеприимный и радушный город, и я уверен, что вы успеете насладиться теплотой нашего города. Мы очень рады, что в этом году вы также стали участниками розыгрыша Кубка диаспоры по теннису, который объединяет как армян диаспоры, так и любителей спорта наших городов-партнеров»,-отметил Тарон Маргарян.
Поблагодарив за теплы прием, гости отметили, что восхищены темпами развития и теплым отношением жителей древней столицы. Российские космонавты Александр Иванченков и Сергей Трещёв, которые уже второй раз посещают Ереван, подчеркнули, что для них столица Армении как родной дом, где проведенные дни действительно незабываемы.