Երևանի քաղաքապետ Տարոն Մարգարյանի ուղերձը Մամուլի ազատության համաշխարհային օրվա առթիվ
Համաշխարհային զարգացումների ներկա փուլում, երբ ավելի ու ավելի է կարևորվում քաղաքացիական հասարակության մասնակցությունը հանրային կարևորություն ունեցող որոշումների կայացման գործընթացին, զանգվածային լրատվամիջոցների դերն առավել պատասխանատու է դառնում թե՛ որպես տեղեկատվության աղբյուրի և թե՛ որպես խոսքի ազատության ու մարդու իրավունքների պաշտպանության ազդեցիկ միջոցի:
Հայաստանյան լրատվական դաշտի շատ ներկայացուցիչներ այսօր պատվով կրում են իրենց պատասխանատու կոչումն ու մասնագիտական բարձր որակներով կարողանում են հանրության ուշադրությունը հետևողականորեն սևեռել առաջնահերթ լուծում պահանջող խնդիրների վրա, որոնք այդուհետ դառնում են նախադեպեր և փոխում են կարծրացած մտածելակերպեր, մարդկանց, նաև` մեր իրականությունը: Եվ պատահական չէ, որ ձեզ արդարացիորեն համարում են չորրորդ իշխանություն:
Եվս մեկ անգամ շնորհավորելով մամուլի ազատության համաշխարհային օրվա առթիվ՝ մաղթում եմ բոլորիդ քաջառողջություն, ստեղծագործական հաջողություններ ու նորանոր ձեռքբերումներ: Նաև մաղթում եմ, որ շարունակեք պատվով ու սկզբունքայնությամբ կատարել մասնագիտական ձեր աշխատանքը՝ վերլուծական ձեր միտքն ու անաչառ գրիչն այսուհետ ևս ծառայեցնելով մեր ժողովրդի նվիրական նպատակներին` ի բարօրություն մեր երկրի և մայրաքաղաք Երևանի:

Послание мэра Еревана Тарона Маргаряна по случаю Всемирного дня свободы печати
На современном этапе мирового развития, когда все более важным становится участие гражданского общества в процессе принятия решений государственной важности, все более ответственной становится роль СМИ в качестве источника информации, и в качестве действенного средства по защите свободы слова и прав человека.
На сегодняшний день многие представители информационной сферы Армении с достоинством несут свое ответственное звание и высокими профессиональными качествами обращают внимание общества к наиболее актуальным вопросам, которые затем становятся прецедентом и меняют людей, стереотипные мышления, а также нашу реальность. И не случайно, что вас, по праву, считают четвертой властью.
Еще раз поздравляю вас по случаю Всемирного дня свободы печати и желаю вам крепкого здоровья, творческих успехов и новых достижений. Желаю также, чтобы вы с честью и достоинством продолжили свою столь важную профессиональную деятельность.
Пусть ваше беспристрастное перо и дальше будет служить заветным целям нашего народа, на благо нашей страны и столицы Еревана.