Երևանի քաղաքապետ Տարոն Մարգարյանի ցավակցական խոսքը Ալեքսանդր Գրիգորյանի մահվան կապակցությամբ
Ցավով տեղեկացա ՀՀ ժողովրդական արտիստ, Երևանի պատվավոր քաղաքացի, անվանի բեմադրիչ Ալեքսանդր Գրիգորյանի մահվան մասին:
Տասնամյակներ շարունակ ղեկավարելով Երևանի Կ. Ստանիսլավսկու անվան ռուսական պետական դրամատիկական թատրոնը` Ալեքսանդր Գրիգորյանը, որպես բեմարվեստի իսկական նվիրյալ, մշտապես կարևոր ներդրում է ունեցել մայրաքաղաքի մշակութային կյանքի հարստացման և աշխուժացման գործում: Նրա բեմադրությունները բարձր են գնահատվել թատերական տեսաբանների և սիրվել հանդիսատեսի կողմից:
Մեծ է կորուստը մեր թատերարվեստի ոլորտի և, ընդհանրապես, մշակույթի համար: Երևանյան իրական մթնոլորտ ստեղծողներից և կրողներից մեկը՝ Ալեքսանդր Գրիգորյանը, ուրույն կերպով ու տեսակով միշտ կմանա մեր հուշերում:
Իմ խորին ցավակցությունն եմ հայտնում Գրիգորյանների ընտանիքին, հարազատներին, գործընկերներին ու մտերիմներին, ինչպես նաև անվանի արվեստագետի բոլոր երկրպագուներին:

Мэр Еревана Тарон Маргарян выразил соболезнование в связи с кончиной Александра Григоряна
С болью узнал о кончине народного артиста Республики Армения, почетного гражданина Еревана, известного режиссёра Александра Григоряна.
На протяжении десятилетий, будучи художественным руководителем Ереванского Государственного русского драматического театра имени К.Станиславского, своей преданностью сценическому искусству Александр Григорян всегда вносил свой значительный вклад в обогащение и оживление культурной жизни столицы. Его постановки высоко оценивались театральными критиками и публикой. Это большая потеря для театрального искусства и культуры в целом. Александр Григорян навсегда останется в нашей памяти.
Хочу выразить соболезнования семье Григорян, родным, коллегам и близким покойного, а также всем поклонникам известного деятеля искусства.