Երևանի քաղաքապետը հարգանքի տուրք է մատուցել Կոմիտաս Վարդապետի հիշատակին
Սեպտեմբերի 6-8-ը Սանկտ Պետերբուրգում անցկացվող Երևանի օրերի շրջանակում պաշտոնական այցով ՌԴ հյուսիսային մայրաքաղաքում գտնվող Երևանի քաղաքապետ Տարոն Մարգարյանը Սանկտ Պետերբուրգում ՀՀ գլխավոր հյուպատոս Հրայր Կարապետյանի և Սանկտ Պետերբուրգում Երևանի քաղաքապետարանի ներկայացուցչության ղեկավար Արմենակ Կարապետյանի ուղեկցությամբ, պաշտոնական պատվիրակության անդամների հետ միասին հարգանքի տուրք է մատուցել հայ ազգային դասական երաժշտական դպրոցի հիմնադիր, մեծ երգահան Կոմիտասի հիշատակին:
Հարկ է նշել, որ Կոմիտաս Վարդապետի հուշարձանը Սանկտ Պետերբուրգի Վասիլեօստրովսկի վարչական շրջանում տեղադրվել է Հայոց ցեղասպանության 100-ամյա տարելիցի շրջանակում՝ դառնալով երկու ժողովուրդների անխախտ բարեկամության ևս մեկ վկայություն:

Мэр Еревана воздал дань памяти великому армянскому композитору Комитасу
В рамках проводимых с 6-го по 8-е сентября Дней Еревана в Санкт-Петербурге, находящийся с официальным визитом в северной столице РФ мэр Еревана Тарон Маргарян в сопровождении генерального консула РА в Санкт-Петербурге Грайра Карапетяна и главы официального представительства мэрии Еревана в Санкт-Петербурге Арменака Карапетяна и представителями официальной делегации воздал дань памяти основоположнику классической армянской музыкальной школы, великому армянскому композитору Комитасу.
Стоит отметить, что памятник Комитасу был установлен в Василеостровском районе Санкт-Петербурга в рамках 100-летней годовщины Геноцида армян, став еще одним свидетельством нерушимой дружбы и взаимного уважения двух народов.