«Երևանյան ամառ 2018». կայացել է մանկական բարեգործական երկրորդ ներառական վազքարշավը
«Երևանյան ամառ 2018» եռամսյա միջոցառումների ծրագրի շրջանակում Երևանի քաղաքապետարանի և «Հայ մայրեր» ՀԿ համագործակցությամբ, արդեն երկրորդ տարին անընդմեջ, անցկացվել է «Երեխաները հանուն երեխաների» խորագիրը կրող մանկական բարեգործական ներառական վազքարշավը: Միջոցառման հիմնական նպատակը հատուկ կարիք ունեցող երեխաներին հասարակության լիարժեք անդամ դիտարկելն է և նրանց հասակակիցների մեջ այն մտածելակերպի մշակումը, որ հաշմանդամություն ունեցող երեխաներն իրենց հավասար են և ոչնչով չեն տարբերվում իրենցից:
Միջոցառմանը ներկա է գտնվել Երևանի քաղաքապետարանի մշակույթի վարչության պետ Ռուբեն Հովհաննիսյանը, ով շնորհակալություն է հայտնել «Հայ մայրեր» ՀԿ ներկայացուցիչներին իրենց կատարած աշխատանքի և նվիրվածության համար, ինչպես նաև հովանավորներին՝ այս կարևոր միջոցառմանն աջակցելու համար:
Վազքարշավը կազմակերպվել է տարիքային երկու խմբերի համար: 3-7 տարեկան փոքրիկների մեջ առաջին հորիզոնականը գրավել է Ալեքսանդր Հարությունյանը, երկրորդ և երրորդ հորիզոնականները՝ Մանե Մելիքսեթյանն ու Ռոբերտ Սուքիասյանը: 8-14 տարիքային խմբում հաղթող է ճանաչվել Գարեգին Մանասյանը: Երկրորդ և երրորդ հորիզոնականները զբաղեցրել են Քրիստինե Մխիթարյանը և Տաթևիկ Մեհրաբյանը: Հաղթողները պարգևատրվել են մեդալներով ու նվերներով, իսկ մասնակից բոլոր փոքրիկ վազորդները ստացել են խորհրդանշական մեդալներ: Եղել են նաև հատուկ մրցանակներ հովանավորների կողմից:
Վազքարշավին հետևել է քաղցր հյուրասիրությունն ու ուրախ համերգային ծրագիրը:
Նշենք, որ բարեգործական վազքարշավի ամբողջ հասույթը կուղղվի «Հայ մայրեր» ՀԿ շահառու՝ հատուկ կարիքներ ունեցող փոքրիկների վերականգնողական բուժմանը:

«Ереванское лето 2018»: состоялся второй инклюзивный благотворительный детский марафон
В рамках программы трехмесячных мероприятий «Ереванское лето 2018» мэрия Еревана и общественная организация «Ай Майрер» (Армянские матери) уже второй раз организовали инклюзивный благотворительный детский марафон «Дети во имя детей».
Присутствующий на мероприятии начальник управления культуры аппарата мэрии Еревана Рубен Оганисян выразил благодарность организации «Ай Майрер» за преданную работу и спонсорам за содействие столь важному мероприятию.
Марафон был проведен среди детей двух возрастных групп.
Среди детей в возрасте от 3 до 7 лет первое место занял Александр Арутюнян, второе и третье места заняли Мане Меликсетян и Роберт Сукиасян.
Среди детей в возрасте от 8 до 14 лет победителем стал Гарегин Манасян, второе и третье места заняли Кристине Мхитарян и Татевик Меграбян. Победители были награждены медалями и призами, а все остальные участники забега получили символические медали.
Благотворительный марафон завершился концертной программой.
Стоит отметить, что весь доход от марафона будет направлен на восстановительное лечение детей с особыми потребностями, которые являются бенефициарами общественной организации «Ай Майрер».