«Երևանյան ամառ 2018». պատանի հեղինակների մրցույթ-փառատոն՝ նվիրված Արամ Խաչատրյանի ծննդյան 115-ամյակին
06.06.2018
«Երևանյան ամառ 2018» եռամսյա միջոցառումների շրջանակում Արամ Խաչատրյանի 115-ամյակի առթիվ, ավանդույթի համաձայն, կոմպոզիտորի տուն-թանգարանում տեղի է ունեցել պատանի հեղինակների 40-րդ ամենամյա ստուգատես-փառատոնը: Միջոցառմանը ներկա է գտնվել Երևանի քաղաքապետարանի աշխատակազմի մշակույթի վարչության պետ Ռուբեն Հովհաննիսյանը:
Փառատոնին մասնակցել են Երևանի քաղաքապետարանի ենթակայության երաժշտական և արվեստի դպրոցների սաները, ովքեր հանդիսատեսին են ներկայացրել իրենց ստեղծագործությունները: Փոքրիկ ստեղծագործողներն արժանացել են նաև Երևանի քաղաքապետ Տարոն Մարգարյանի պատվոգրերին, ստացել նվերներ:

«Ереванское лето 2018»: конкурс-фестиваль юных авторов, посвященный 115-летию со дня рождения Арама Хачатуряна
06.06.2018
В рамках программы трехмесячных мероприятий «Ереванское лето 2018» по случаю 115-летия со дня рождения композитора Арама Хачатуряна, в доме-музее композитора, по традиции, состоялся 40-й ежегодный конкурс-фестиваль. На мероприятии присутствовал начальник управления культуры аппарата мэрии Еревана Рубен Оганисян. В фестивале приняли участие воспитанники муниципальных музыкальных школ и школ искусства, которые представляли свои произведения.
Юные исполнители удостоились также благодарственных грамот мэра Еревана Тарона Маргаряна и получили подарки.