Գարնանային ծառատունկի ընթացքում մայրաքաղաքում կտնկվի շուրջ 17 000 ծառ, 2000 թուփ և 20 000 վարդի թուփ
Երևանի քաղաքապետարանի նախաձեռնությամբ մայրաքաղաքի վարչական շրջաններում մեկնարկել է համաքաղաքային ծառատունկը: Երևանի բակային տարածքները, այգիներն ու պուրակները համալրվել են նոր ծառերով ու թփերով:
Երևանի քաղաքապետ Տարոն Մարգարյանի՝ համաքաղաքային ծառատունկին ակտիվորեն մասնակցելու կոչին արձագանքել են պետական կառույցներ, կրթական և առողջապահական հաստատություններ, մասնավոր և հասարակական կազմակերպություններ, ինչպես նաև բազմաթիվ երևանցիներ:
Մայրաքաղաքում հայտարարված գարնանային ծառատունկի ժամանակ ընդհանուր առմամբ կտնկվի շուրջ 17 000 ծառ, 2000 թուփ և 20 000 վարդի թուփ: Նոր ծառերն ու թփերը համապատասխանում են Երևանի բնակլիմայական պայմաններին և ունեն բարձր կպչողականություն:

В Ереване в ходе весенней посадки деревьев будет посажено около 17 тысяч деревьев, 2000 кустов и 20 тысяч кустов роз
По инициативе мэрии Еревана в административных районах столицы стартовала общегородская посадка деревьев. Все столичные дворы, парки и скверы пополнились новыми деревьями и кустами.
На призыв мэра Еревана Тарона Маргаряна принять активное участие в общегородской посадке деревьев, откликнулись государственные, образовательные и здравоохранительные учреждения, частные и общественные организации, а также многочисленные ереванцы.
В рамках объявленной в столице общегородской посадке деревьев будет посажено около 17 тысяч деревьев, 2000 кустов и 20 тысяч кустов роз. Посаженные деревья и кусты соответствуют климатическим условиям Еревана и имеют высокую приживаемость.