Հանձնարարվել է մշտական հսկողության տակ պահել 2018թ. ծրագրերով իրականացվող աշխատանքների ընթացքը
Երևանի քաղաքապետարանում կայացած աշխատանքային խորհրդակցության ժամանակ աշխատակազմի արտաքին ձևավորման և գովազդի վարչության պետը զեկուցել է, որ մայրաքաղաքի խաչմերուկներում տեղադրված դեղատների կանաչ լուսավորությամբ ցուցանակների առնչությամբ, որոնք կարող էին նույնականացվել լուսացույցի կանաչ լույսի հետ, հանրության շրջանում սոցիալական ցանցերով իրականացված հարցումներով քաղաքացիների կողմից ստացվել է 15 առաջարկ, որոնց մասով կատարվել են համապատասխան ուսումնասիրություններ և տրվել են համապատասխան լուծումներ:
Աշխատակազմի կոմունալ տնտեսության վարչության պետը զեկուցել է, որ ի կատարումն քաղաքապետ Տարոն Մարգարյանի հանձնարարականի` նախորդ շաբաթ գույքագրվել են մարտի 24-ի ուժեղ քամու հետևանքով քաղաքային տնտեսությանը հասցված վնասներն ու ձեռնարկվել են անհրաժեշտ միջոցներ դրանց հետևանքները վերացնելու ուղղությամբ։ Զեկուցվել է նաև, որ ի կատարումն քաղաքապետի մեկ այլ հանձնարարականի՝ Ծիծեռնակաբերդի հուշահամալիրի հարակից տարածքում իրականացվում են սանիտարական մաքրման, բարեկարգման աշխատանքներ, ինչպես նաև ձեռնարկվում են անհրաժեշտ միջոցներ՝ ապրիլի 24-ին Հայոց ցեղասպանության զոհերի հիշատակին նվիրված միջոցառումները պատշաճ մակարդակով կազմակերպելու համար։
Խորհրդակցության ժամանակ զեկուցվել է նաև, որ սահմանված ժամանակացույցով ընթանում են նաև Էրեբունի-Երևանի 2750-ամյակին նվիրված այգու վերանորոգման, ինչպես նաև Մաշտոցի պողոտայի թունելային մուտքի վերանորոգման և հեղեղատար համակարգի կապիտալ նորոգման աշխատանքները։
2018թ. ծրագրերով ընթացող բակային տարածքների և խաղահրապարակների հիմնանորոգման, կամրջային կառույցների, հենապատերի, եզրաքարերի և սալիկապատ մայթերի վերանորոգման, ինչպես նաև թեքահարթակների կառուցման և վթարային պատշգամբների նորոգման աշխատանքների առնչությամբ էլ պատասխանատուներին հանձնարարվել է խիստ հսկողություն սահմանել կատարվող աշխատանքների որակի և ժամկետների պահպանման նկատմամբ։
Խորհրդակցության ընթացքում զեկուցվել է, որ շարունակական հսկողություն է իրականացվում ֆիզիկական և իրավաբանական անձանց կողմից Երևանի ավագանու՝ պարտադիր բարեկարգման, առևտրի և սպասարկումների վերաբերյալ որոշումների պահանջների կատարման նկատմամբ: Ըստ այդմ, նախորդ ամսվա ընթացքում արձանագրվել է որոշումների պահանջների խախտման և համապատասխան արձանագրությունների կազմման 19 դեպք: Պատասխանատուներին և վարչական շրջանների ղեկավարներին հանձնարարվել է օրենքով տրված լիազորությունների շրջանակում շարունակել հսկողությունը և անհրաժեշտության դեպքում ձեռնարկել համարժեք քայլեր:

Поручено держать под постоянным контролем процесс работ, реализуемых по программам 2018г.
В ходе состоявшегося в мэрии Еревана рабочего совещания начальник управления внешнего оформления и рекламы доложил, что в результате проведенного посредством социальных сетей опроса, касательно наружных мигающих указателей аптек в виде зеленого креста, которые установлены поблизости от столичных перекрестков и могли бы быть приняты за зеленый свет светофора, от граждан было получено 15 предложений. Все предложения были рассмотрены и получили соответствующие решения.
Начальник управления коммунального хозяйства доложил, что по поручению мэра Еревана Тарона Маргаряна на территории, прилегающей к мемориальному комплексу Цицернакаберд, проводятся работы по благоустройству и санитарной очистке, а также принимаются все необходимые меры для должной организации мероприятий, приуроченных к 24 апреля - Дню памяти жертв Геноцида армян.
В ходе рабочего совещания было также доложено, что в установленные сроки продолжается ремонт парка «Эребуни-Ереван 2750», а также капитальный ремонт туннельного входа проспекта Маштоц и системы ливнеотводов.
По программам 2018г. продолжается капитальный ремонт дворовых территорий и игровых площадок, а также строительство пандусов и ремонт аварийных балконов. Ответственным лицам поручено держать под постоянным контролем качество и сроки выполняемых работ.
Было также доложено, что продолжается контроль за соблюдением норм по обязательному благоустройству предпринимателями прилегающих территорий, которое является требованием решения Совета старейшин Еревана. За прошлый месяц в этом направлении было составлено 19 административных протоколов. Ответственным лицам и руководителям административных районов поручено продолжить контроль и при необходимости предпринять соответствующие шаги.