Հարգանքի տուրք՝ պաշարված Լենինգրադի զոհերի հիշատակին
ՌԴ հյուսիսային մայրաքաղաքում գտնվող Երևանի քաղաքապետ Տարոն Մարգարյանն այցելել է Պիսկարյովյան հուշահամալիր` մասնակցելու Բլոկադայի զոհերի հիշատակի օրվա հանդիսավոր արարողությանը: Սանկտ Պետերբուրգի նահանգապետ Գեորգի Պոլտավչենկոյի, ՌԴ հյուսիսային մայրաքաղաքի բարձրաստիճան այլ պաշտոնյաների, երևանյան պատվիրակության անդամների և բազմաթիվ պետերբուրգցիների հետ միասին քաղաքապետ Տարոն Մարգարյանը ծաղիկներ է խոնարհել պաշարված Լենինգրադում զոհվածների հիշատակը հավերժացնող Մայր հայրենիք հուշարձանին և հարգանքի տուրք մատուցել Բլոկադայի անմեղ զոհերի հիշատակին:
Հարկ է նշել, որ Պիսկարյովյան հուշահամալիրում են գտնվում Բլոկադայի ժամանակ զոհված ավելի քան 420 հազար լենինգրադցիների և 70 հազար զինվորների 186 եղբայրական գերեզմանները:
Երևանյան պատվիրակության անդամներն այցելել են նաև հուշահամալիրի արևելյան հատվածում գտնվող Հիշատակի ճեմուղի, որտեղ ծաղիկներ են խոնարհել Լենինգրադի պաշտպանության ժամանակ իրենց կյանքը զոհաբերած հայորդիների հիշատակը հավերժացնող հուշաքարին:

Дань уважения памяти жертв блокады Ленинграда
Находящийся в северной столице РФ мэр Еревана Тарон Маргарян посетил Пискарёвский мемориальный комплекс, где принял участие в траурной церемонии, посвященной Дню памяти жертв блокады. Вместе с губернатором Санкт-Петербурга Георгием Полтавченко, высокопоставленными должностными лицами северной столицы РФ, членами ереванской делегации и многочисленными петербуржцами мэр Еревана Тарон Маргарян возложил цветы к монументу «Мать-Родина» и воздал дань уважения памяти невинных жертв Блокады.
Стоит отметить, что в 186 братских могилах покоятся 420 тысяч жителей Ленинграда и 70 тыс. воинов – защитников Ленинграда.
Члены ереванской делегации побывали также на Аллее Памяти, расположенной вдоль восточной границы кладбища, где возложили цветы к памятной плите сыновьям армянского народа, участникам битвы за Ленинград.