ԻԻՀ դեսպանության ներկայացուցիչների հետ քննարկվել են Երևան ժամանող իրանցի զբոսաշրջիկներին վերաբերող հարցեր
10.03.2017
Երևանի քաղաքապետարանում տեղի է ունեցել հանդիպում-քննարկում ՀՀ-ում ԻԻՀ դեսպանության ներկայացուցիչների հետ, որի շրջանակում քննարկվել են մարտ ամսվա վերջին տասնօրյակում Երևան ժամանող իրանցի զբոսաշրջիկներին պատշաճ տեղեկատվության տրամադրման, անվտանգության ապահովման և քաղաքում միջոցառումների կազմակերպման հետ կապված հարցեր:
Հանդիպմանը մասնակցել են աշխատակազմի մշակույթի և տուրիզմի վարչության պետ Ռուբեն Հովհաննիսյանը, տուրիզմի բաժնի պետ Գևորգ Օրբելյանը, ՀՀ-ում ԻԻՀ դեսպանության հյուպատոս Մոխթար Շահուսեյնին, դեսպանության առաջին քարտուղար Հոսեյն Շիրխանին:
Երևանի քաղաքապետարանի աշխատակազմի տուրիզմի բաժնի պետ Գևորգ Օրբելյանը, ներկայացնելով մարտի 21-31-ը Երևանի քաղաքապետարանի կողմից նախատեսվող միջոցառումները, նշել է, որ նախատեսվում է մասնավորապես «Երևան Սիթի Տուր» քաղաքային զբոսաշրջային երթուղու գործարկում, իսկ Երևանի պատմության թանգարանում էլ կազմակերպվելու է իրանական ժառանգությանը վերաբերող ցուցահանդես:
Նաև նշվել է, որ, կարևորելով զբոսաշրջիկների պատշաճ դիմավորումն ու հյուրընկալումը, մայրաքաղաքի մուտքեր հանդիսացող ճանապարհներին տեղադրվելու են թեմատիկ վահանակներ:
Հանդիպման շրջանակում քննարկվել են նաև իրանցի զբոսաշրջիկների անվտանգության ապահովման նպատակով տվյալ օրերին մայրաքաղաքի տարածքում գործող զբոսաշրջային հետաքրքրություն ներկայացնող վայրերում հսկողության ուժեղացման հետ կապված հարցեր:

С представителями посольства ИРИ обсуждены вопросы, связанные с прибывающими в Ереван иранским туристами
10.03.2017
В мэрии Еревана состоялась встреча с представителями посольства Исламской Республики Иран (ИРИ) в РА, в ходе которой были обсуждены вопросы, связанные с предоставлением полноценной информации, обеспечением безопасности и организацией мероприятий для иранских туристов, которые прибудут в Ереван в последней декаде марта.
Во встрече приняли участие начальник управления культуры и туризма аппарата мэрии Еревана Рубен Оганесян, начальник отдела туризма Геворг Орбелян, консул посольства ИРИ в РА Мохтар Шахусейни, первый секретарь посольства Хусейн Ширхани.
Начальник отдела туризма аппарата мэрии Геворг Орбелян, представляя намеченные с 21-го по 31-е марта мероприятия, организуемые мэрией Еревана отметил, что в частности планируется запуск городского туристического маршрута «Ереван Сити Тур», а в музее истории Еревана будет организована выставка, посвященная культурному наследию Ирана. Будут также подготовлены и установлены тематические щиты.
Во время встречи были обсуждены также вопросы связанные с обеспечением безопасности иранских туристов в местах, представляющих туристический интерес и находящихся на территории столицы.