Քաղաքապետ Տարոն Մարգարյանը հանդիպել է «Կոկա-Կոլա Հելլենիկ Բոթլինգ Քամփնի Արմենիա» ընկերության գլխավոր տնօրենի հետ
08.11.2017
Երևանի քաղաքապետ Տարոն Մարգարյանը հանդիպել է «Կոկա-Կոլա Հելլենիկ Բոթլինգ Քամփնի Արմենիա» ընկերության գլխավոր տնօրեն Քրիստոֆ Սպեկի գլխավորած պատվիրակության հետ: Կարևորելով Երևանի քաղաքապետարանի և «Կոկա-Կոլա Հելլենիկ Բոթլինգ Քամփնի Արմենիա» ընկերության միջև ձևավորված համագործակցությունը՝ քաղաքապետ Տարոն Մարգարյանը նկատել է, որ այն արդյունավետ է և ունի ընդլայնման հնարավորություններ: Հատկանշելով, որ 2018թ.-ին Երևանը տոնելու է հիմնադրման 2800-ամյակը, քաղաքապետ Տարոն Մարգարյանը նշել է, որ այս համատեքստում ակնկալվում է նաև մասնավոր հատվածի ակտիվ մասնակցությունը:
«Երևանի քաղաքապետարանն առանձնակի է կարևորում մասնավոր հատվածի հետ համագործակցության ընդլայնումը, ինչը հնարավորություն է տալիս համատեղ ուժերով իրականացնել տարբեր նախաձեռնություններ, որոնք ուղղված են Երևանի զարգացմանը: Այդ մասով, անշուշտ, արդեն ունենք իրականացված բազմաթիվ հաջողված ծրագրեր և, հաշվի առնելով մասնավոր հատվածի կողմից սերտ համագործակցության պատրաստակամությունը՝ համոզված ենք, որ հետզհետե ավելի շատ ծրագրեր կկարողանանք կյանքի կոչել: Ինչպես գիտեք, հաջորդ տարին Երևանի համար հոբելյանական տարի է: Մենք նշելու ենք մեր քաղաքի հիմնադրման 2800-ամյակն ու, ըստ այդմ տարին լինելու է բավականին հագեցած թե՛ միջոցառումներով և թե՛ տարբեր նախաձեռնություններով: Եվ այդ համատեքստում մենք ակնկալում ենք նաև մասնավոր հատվածի ակտիվ մասնակցությունը: Ի դեպ, հայաստանյան բոլոր արտադրողներին արդեն առաջարկել ենք հաջորդ տարի իրենց արտադրանքների վրա զետեղել նաև 2800-ամյակի հոբելյանական տարբերանշանը, ինչը սիրով է ընդունվել: Կարծում եմ, որ Ձեր ընկերությունը ևս կմիանա այս նախաձեռնությանը», - նշել է Տարոն Մարգարյանը:
Շնորհակալություն հայտնելով ջերմ ընդունելության և համագործակցության ընդլայնման պատրաստակամության համար՝ «Կոկա-Կոլա Հելլենիկ Բոթլինգ Քամփնի Արմենիա» ընկերության գլխավոր տնօրեն Քրիստոֆ Սպեկը նշել է, որ նախաձեռնությունն իսկապես ինքնատիպ է ու ողջունելի, և ընդգծել, որ իրենց ընկերությունը ևս մեծ սիրով կմիանա նախաձեռնությանը:
«Պարոն քաղաքապետ, նախ ուզում եմ վստահեցնել Ձեզ, որ մենք իսկապես մեծ պատիվ ենք համարում համայնքի լիարժեք անդամ լինելն ու ի շահ համայնքի զարգացման գործելը: Էրեբունի-Երևան տոնակատարության հետ կապված էլ ուզում եմ առանձնահատուկ ընդգծել, որ այն իսկապես հիացրել է ինձ: Ես առաջին անգամն եմ հնարավորություն ունեցել մասնակցելու այդ տոնակատարությանն ու, առիթն օգտագործելով, պետք է շնորհակալություն հայտնեմ Ձեզ՝ Երևանի բնակիչների ու հյուրերի համար տոնական նման մթնոլորտ ապահովելու համար: Ես շատ երկրներում եմ եղել, սակայն այն ջերմությունն ու բնակիչների տոնին մասնակցելու ակտիվությունը, որ տեսա Երևանում, հավատացեք որևէ տեղ չեմ տեսել և վստահեցնում եմ, որ դա, իրոք, ոգևորիչ էր: Իսկ նման մեծ ժողովրդականություն վայելող տոնակատարությանը որպես ընկերություն մասնակցություն ունենալը, համոզված եղեք, որ մեզ համար իսկապես պատիվ կլինի ու, վստահեցնում եմ, որ մենք մեծ պատրաստակամությամբ և պատասխանատվությամբ պատրաստ ենք անմիջական մասնակցություն ունենալ հոբելյանական տարվա հետ կապված նախաձեռնություններին, այդ թվում նաև հանդես գալով որպես աջակից», - նշել է Քրիստոֆ Սպեկը:
Հանդիպման շրջանակում կողմերը մտքեր են փոխանակել նաև երկուստեք համագործակցության ծրագրերի ընդլայնման շուրջ:

Мэр Тарон Маргарян встретился с генеральным директором компании «Кока-Кола Хелленик Ботлинг Кампни Армения»
08.11.2017
Мэр Еревана Тарон Маргарян встретился с делегацией, возглавляемой генеральным директором компании «Кока-Кола Хелленик Ботлинг Кампни Армения» Кристофом Спеком. Придав важность сотрудничеству между мэрией Еревана и компанией «Кока-Кола Хелленик Ботлинг Кампни Армения», мэр Тарон Маргарян отметил, что оно эффективное и имеет хорошие возможности для расширения. Мэр столицы также отметил, что в 2018 году Ереван будет отмечать 2800-летие и в этом контексте ожидается активное сотрудничество с частным сектором.
«Мэрия Еревана придает особую важность расширению сотрудничества с частным сектором, что дает возможность совместными усилиями реализовывать различные инициативы, направленные на развитие Еревана. По этой части уже имеются успешно реализованные многочисленные программы, и учитывая готовность частного сектора к сотрудничеству, уверены, что со временем сможем реализовывать все больше программ. Как вам известно, следующий год для Еревана юбилейный. Мы будем отмечать 2800-летие основания нашего города, следовательно год будет насыщен мероприятиями и различными инициативами. В этом контексте мы ожидаем активное участие частного сектора. Хочу отметить, что всем армянским производителям мы уже предложили в следующем году оформить свою продукцию юбилейным логотипом 2800-летия, и наше предложение было с радостью принято. Я думаю, что ваша компания также присоединится к этой инициативе»,-отметил Тарон Маргарян.
Выразив благодарность за теплый прием и готовность к расширению сотрудничества, генеральный директор компании «Кока-Кола Хелленик Ботлинг Кампни Армения» Кристоф Спек отметил, что инициатива действительно уникальная, и их компания с радостью присоединится к ней.
«Господин мэр, хочу Вас заверить, что для нас большая честь быть полноценным членом общины и работать в интересах ее развития. Хочу также отметить, что я восхищен празднеством Эребуни-Ереван. У меня впервые была возможность принять участие в праздничных мероприятиях, и, пользуясь случаем, должен выразить свою благодарность Вам за то, что обеспечили праздничную атмосферу для ереванцев и гостей столицы. Я бывал во многих странах, но только в Ереване я почувствовал теплоту и увидел активное участие жителей в праздничных мероприятиях. Для нашей компании будет честью участие в празднестве, которое пользуется большой популярностью. Заверяю Вас, что мы с большой ответственностью готовы принять непосредственное участие в инициативах, связанных с юбилейным годом»,-отметил Кристоф Спек.
В рамках встречи, стороны обсудили также вопросы, связанные с расширением двусторонних программ сотрудничества.