Քաղաքապետ Տարոն Մարգարյանը մասնակցել է Հովհաննես Այվազովսկու 200-ամյակին նվիրված հինգ նամականիշով նոր գեղաթերթիկի մարման պաշտոնական արարողությանը
Քաղաքապետ Տարոն Մարգարյանը Երևան քաղաքի պատմության թանգարանում ներկա է գտնվել Հովհաննես Այվազովսկու ծննդյան 200-ամյակին նվիրված ֆիլատելիստական ցուցահանդեսի բացման արարողությանը: Ցուցահանդեսի ժամանակ տեղի է ունեցել նաև հինգ նամականիշով նոր գեղաթերթիկի հանդիսավոր մարման արարողությունը՝ նվիրված «Աշխարհահռչակ հայեր. Հովհաննես Այվազովսկու ծննդյան 200-ամյակը» թեմային:
Գեղաթերթիկի մարումն իրականացրել են Երևանի քաղաքապետ Տարոն Մարգարյանը, ՀՀ մշակույթի նախարար Արմեն Ամիրյանը, ՀՀ տրանսպորտի, կապի և տեղեկատվական տեխնոլոգիաների փոխնախարար Արման Խաչատրյանը, «ՀայՓոստ Թրասթ Մենեջմենթ»-ի գլխավոր տնօրեն Խուան Պաբլո Գեչիջյանը և Հայաստանի ֆիլատելիստների միության նախագահ Հովիկ Մուսայելյանը:
Շրջանառության մեջ դրվող գեղաթերթիկի 170, 220, 230, 380 և 450 ՀՀ դրամ անվանական արժեքով նամականիշերի վրա ներկայացված են Հովհաննես Այվազովսկու հայտնի կտավներից հինգը:

Мэр Тарон Маргарян принял участие в официальной церемонии гашения новой открытки с пятью марками, выпущенной по случаю 200-летия Ованнеса Айвазовского
Мэр Еревана Тарон Маргарян в музее истории Еревана присутствовал на церемонии открытия филателистической выставки, посвященной 200-летию Ованнеса Айвазовского. В рамках выставки состоялась также торжественная церемония гашения новой открытки с пятью марками, посвященной теме «Всемирно известные армяне: 200-летие Ованнеса Айвазовского».
Открытку погасили мэр Еревана Тарон Маргарян, министр культуры Армен Амирян, заместитель министра транспорта, связи и информационных технологий Армении Арман Хачатрян, генеральный директор «Айпост траст менеджмента» Хуан Пабло Гечиджян и председатель Союза филателистов Армении Овик Мусаелян.
На вводимой в оборот открытке представлены марки с номинальной стоимостью в 170, 220, 230, 380 и 450 драмов, с изображением пяти известных картин Ованеса Айвазовского.