Քաղաքապետ Տարոն Մարգարյանը ներկա է գտնվել Կիոկուշին կարատեի Եվրոպայի առաջնության հանդիսավոր փակմանը
Երևանի քաղաքապետ Տարոն Մարգարյանը ներկա է գտնվել ապրիլի 7-8-ը Երևանում անցկացված Կիոկուշին կարատեի Եվրոպայի առաջնության եզրափակիչ մենամարտերին և փակման հանդիսավոր արարողությանը:
Առաջնությանը մասնակցել է 28 երկրի ազգային հավաքականների ավելի քան 700 առաջատար մարզիկ, նաև միջազգային որակավորում ունեցող 50 մրցավար: Երկրորդ անգամ Երևանում անցկացվող միջազգային մրցաշարն այս անգամ աչքի է ընկել իր մասշտաբայնությամբ և մասնակցության բարձր ցուցանիշով:
Մրցելույթները եղել են տարիքային մի քանի խմբերում, այդ թվում՝ երեխաներ, պատանիներ ու մեծահասակներ:
Հաղթողները, որոնց թվում էին նաև Հայաստանը ներկայացնող մարզիկները, պարգևատրվել են մեդալներով և գավաթներով:
Հայաստանի Կիոկուշին կարատեի ֆեդերացիայի նախագահ Անդրանիկ Հակոբյանն, ի դեմս քաղաքապետ Տարոն Մարգարյանի, շնորհակալություն է հայտնել Երևանի քաղաքապետարանին՝ մշտական աջակցության համար և ընդգծել մայրաքաղաքում սպորտի զարգացման ուղղությամբ տարվող քաղաքականության կարևորությունը: Ի դեպ, կազմակերպիչների հավաստմամբ, Երևանում Կիոկուշին կարատեի Եվրոպայի այս առաջնության անցկացումը նվիրվել է մայրաքաղաքի հիմնադրման 2800-ամյակին:

Мэр Тарон Маргарян присутствовал на торжественной церемонии закрытия первенства Европы по Киокушин каратэ
08.04.2018
Мэр Еревана Тарон Маргарян присутствовал на торжественной церемонии закрытия первенства Европы по Киокушин карате, которое проходило в Ереван с 7-го по 8-е апреля.
В первенстве приняли участие более чем 700 спортсменов из 28 стран, а также 50 арбитров международной категории.
Проводимый в третий раз в Ереване международный турнир в этом году отличился высоким показателем участия. Соревнования проводились в нескольких возрастных группах. Победители, в числе которых были также спортсмены, представляющие Армению, награждены медалями и кубками.
Президент Федерации киокушин каратэ Армении Андраник Акопян выразил благодарность мэру Тарону Маргаряну за постоянное содействие, подчеркнув важность политики, направленной на развитие спорта в столице.
По словам организаторов, проводимое в Ереване первенство Европы по Киокушин каратэ посвящено 2800-летию Еревана.